v zařizování bytu či domu?

Pak dříve či později přijde na řadu otázka, jak se vypořádat se stíněním oken. Do firmy se záclony obvykle moc nehodí, a doma už nám možná přijdou trochu zastaralé nebo si nechceme přidělávat práci s praním a složitým žehlením.

Ideální variantou v obou případech se tak zdají být žaluzie a rolety. Do firmy vnesou moderní prvek a protože jsou jednoduché na údržbu, nebudeme s nimi mít moc práce. I doma jistě oceníme tuto jednoduchost a jistě přijde vhod. Funkce jejich snadného stahování (někdy i automatického) a vytahování je ideální, pokud zrovna žádný stínící prvek na oknech mít nechceme. Širokou galerii rolet naleznete například na stránkách www.rolrols.cz.

Žaluzie i rolety oceníme jak v létě, tak i v zimě. V létě nám umožní nastavit si potřebnou úroveň zastínění, a v zimě zase působí jako jeden s užitečných prvků izolace. Zabraňují totiž úniku tepla skrz okenní tabulky z místnosti.

Vybírat můžeme z mnoha designů a provedení, od jednoduchých za velmi přijatelnou cenu, po komfortní produkty, které umožňují například ovládání pomocí dálkového ovladače nebo rovnou automatické nastavení stínění.

A na závěr jedna zajímavost ze světa žaluzií. Zhruba od roku 1990 si hodně lidí, kteří četli jistou populární zahraniční knihu, mapující výskyt UFO a mimozemských civilizací, začali houfně pořizovat žaluzie.

Důvod byl prostý, v knize bylo uvedeno, že právě žaluzie a materiály, z nichž jsou vyrobené, zabraňují možnosti monitorování skrze okno, pomocí mimozemských technologií. Jelikož se kniha stala bestsellerem, rapidně stoupl v této době i prodej žaluzií.