a zůstane jím po celý víkend. Festival SIGNAL oživí dobře známá i tajemná a skrytá místa Prahy výtvory známých českých i zahraničních audiovizuálních umělců.

Festival nabízí to nejlepší z této dynamické umělecké disciplíny a představí hlavní město jako místo pro život a umění, město přívětivé ke svým obyvatelům i návštěvníkům, jako magický prostor, kde se dlouhá a dramatická historie prolíná s jeho přítomností.

Po Praze jsou rozmístěny více než tři desítky světelných uměleckých instalací a za několik desítek minut to celé vypukne. Mezi 19:30 a 23:30 pak můžete až do neděle obdivovat všechno, čím byla Praha vyzdobena.

Festival je zdarma a takřka celý se koná ve veřejném prostoru. Vydat se můžete například na náměstí Míru, na Staroměstském náměstí, k Emauzskému klášteru, na Petříně, na Letné a mnoha jiných místech.

Festivalové centrum se nachází na Palachově náměstí před budovou Rudolfina. Právě na tomto náměstí najdete veškeré informace k festivalu a budete si zde moci zakoupit vstupné na vybrané části programu, zamluvit si elektrická kola či segwaye a případně také průvodce festivalem a historickým centrem Prahy. Připraven bude samozřejmě i bar s občerstvením.

Ze zahraničních účastníků jsou pořadatelé hrdí na tvůrce ze skupin jako AntiVJ visual label (BE/FR), 1024architecture (FR) a Telenoika (SP), které doplnili o české zástupce, kterými jsou například Vladimir518 a David Vrbík (SPAM), František Skála, Milan Cais, Krištof Kintera ad.

 

Sandra Špačková

foto: signalfestival.cz