Zkuste se k nim chovat podle znamení. Dnešní horoskop vám chce poradit jak své podřízené motivovat, aby pro vás byli skutečným přínosem

Beran

Berani jsou v jádru podnikavci. Mají hodně energie a fyzickou výdrž, aby bez problémů ustáli i pracovní přesčasy. Budete-li je k aktivitě povzbuzovat tím, že jim slíbíte bonusy, můžete si být jistí, že šlápnou na plyn. Na druhou stranu lze od nich očekávat tendence k rozbrojům a hádkám. Proto je nanejvýš prozíravé jejich připomínky raději vyslechnout včas.

Býk

Býk je stavěný pro pomalou, ale soustavnou práci. Neměli byste ho nutit do nesmyslného stresu, protože on je schopen dokončit své úkoly v pohodě i bez vaší supervize. Poskytnete-li mu stabilní zázemí a dobré finanční možnosti, bude si jich vážit a potěší vás svojí loajalitou. Ale vy musíte dodržovat dané slovo a taky pravidelně platit.

Blíženci

Zrozenec tohoto znamení je flexibilní a inteligentní. Dejte mu prostor, aby pracoval s různými informacemi a jednal s klienty. Uvidíte, jak dobře mu to půjde. Blíženec totiž potřebuje změny včetně práce bez stereotypu. Pak teprve nejlépe uplatní jak vlastní kreativitu, tak i rychlost zpracování úkolu. Hlavně s ním hodně komunikujte, aby přesně věděl, co od něj očekáváte.

Rak

Je-li mezi vašimi podřízenými rak, měli byste vědět, že je to člověk se snivou povahou. To mu ale vůbec nebrání být v zaměstnání pragmatickým a učenlivým, dokáže obětavě pracovat a umí se prosadit na trhu. Nejenže rozumí financím, ale má i skvělé obchodní schopnosti. Dopřejte mu dostatečný rozlet a projevte mu zřetelnou osobní podporu. Vyhovují mu familiérní pracovní vztahy – motivují ho k maximálním výkonům.

Lev

Podřízený ve znamení lva potřebuje jisté místo s dobrým postavením. Pokud ví, že si ho vážíte a má dobré ocenění, bude vždycky odvádět svoji práci na špičkové úrovni. Umí dobře organizovat, ale úplně šťastný se v podřízeném postavení necítí. Slibte mu možnost povýšení, určitě se předvede v ještě lepším světle. Taky hodně stojí o příjemnou atmosféru.

Panna

Tito lidé často bývají vyložení dříči. Mají dobře vyvinutý smysl pro sebevzdělávání a práci na sobě, aby mohli být ještě lepšími. Umí dobře třídit, počítat a logicky uvažovat. Proto jim připravujte přesně zadané téma s přesnými pokyny, které zcela jistě přesně vykoná. Jsou skromní, ale potřebují férové jednání, rány pod pás je škaredě demotivují

Váhy

Váhy jsou velmi citlivé, což se v práci projevuje potřebou přátelského prostředí. Pak teprve předvedou, co je to dobrá práce. Umí jednat s druhými a dokáží je dobře je naladit. Přesto od svého šéfa potřebují slyšet jasnou podporu a mít jistotu, že jejich počínání odpovídá představám nahoře. Jejich méně příjemnou vlastností je náladovost, která se projevuje střídáním období s vysokým pracovním nasazením s intervaly netečnosti. Pokud budete tyhle jejich nálady tolerovat, odmění se vám dobře vykonanou prací. Váhy často tmelí tým.

Štír

Štíři bývají spolehliví pracovníci se smyslem pro přesnost a diskrétnost. Dokážou se do práce dokonale ponořit, ale na druhou stranu jim není cizí ani sklon vyhovět si a pravidelně odpočívat. Jsou inteligentní. Chcete-li si je udržet, potřebují pocítit vaše spravedlivé jednání a slušné odměny. Hlavně musíte často a hlasitě uznávat jejich schopnosti. Chválit, chválit a chválit, jinak b mohli být i nepříjemní.

Střelec

Máte před sebou otevřeného a optimistického člověka. Pracovat dokáže energicky a s temperamentem. Ale pozor, chcete-li mít prospěch z jeho nejlepších stránek, musíte mu dát možnost být aspoň trochu kreativní. Bude-li mít dobré pracovní podmínky a před sebou možnost růstu, pak ze sebe dokáže vydat mnoho zajímavého a cenného. Nechce se mu přešlapovat na okraji zájmu.

Kozoroh

Kozoroh dokáže své práci obětovat hodně sil a dokonce i své zájmy. Musí ale vědět, že má před sebou jasné perspektivy. Jde o mimořádně precizního a současně přísného pracovníka se značnou dávku ctižádosti zlepšovat se. Je připraven dřít jako kůň, pokud to bude vypadat na jeho pracovní povýšení. Není týmovým hráčem.

Vodnář

Vodnář je pohodář. Máte před sebou aktivní a iniciativní typ s potřebou demokratického vedení. Má značnou dávku inteligence a navíc dobře rozvinutou schopnost improvizovat. Často jedná individualisticky, ale dobře. Pokud má jistou spoluúčast na vašem podniku, předvede vám, že jeho kreativní nápaditost je vskutku nevšední.

Ryby

Zrozenec ve znamení ryb potřebuje prostředí vzájemné důvěry a férových vztahů. Při takovém zacházení odvádí skvělé výkony. Nezahlcujte ho příliš náročnou prací. Spíš se snažte, aby jí měl dobře rozčleněnou a přiměřeně dávkovanou. Pak se vám jeho práce násobně vyplatí. Měli byste náležitě ocenit jednu z jeho nejlepších vlastností – vysoký stupeň loajality hraničící až s bezbřehou oddaností. Nezklamte jeho důvěru, abyste právě z této okolnosti mohli maximálně těžit.

-rdc-