Obléct se do gala? Přináší vzrušení, ale doba nám připravuje jen málo příležitostí, abychom opravdu užily velkou večerní róbu. Kdo chodí pravidelně na bály a vládní recepce???

Většina událostí nyní volá po krátkých večerních šatech, které dokonale splní požadavky elegantních večírků, divadelních a operních představení a slavnostních vernisáží. Proto mladé ženy raději investují do všestranných malých černých  a koktejlových šatů, než do ohromujících rób, které vezmou jednou za uherský rok.

Dobře ušité malé černé představují prototyp nadčasové elegance a není divu, že se drží na špičce málem už osm desetiletí. První vlaštovku s délkou pod kolena vytvořila Gabrielle Chanelová v roce 1926. Tato doba byla svědkem revoluce proměn dámského oblečení a odkázala nám spoustu moderních prvků.

V roce 1948 dostal Christian Dior jednoduchý a účinný nápad a předvedl modely s hlubokým výstřihem, s ramínky, či bez ramínek, sukní dlouhou do poloviny lýtek, doplněné krátkým kabátkem, v nichž se snoubily požadavky odpoledních a večerních šatů. Dokonalé pro moderní ženu, pro naši uspěchanou dobu… přechod ze dne do noci stačí jen odložit kabátek, bez jakéhokoliv převlékání.

Jak nejlépe kombinovat, módu si užívat a každý den u oblékání netrpět… vám rádi poradí v atelieru Záhorová www.zahorova.eu