nástroje pro udržování a budování vztahů. Dobře zorganizovaná firemní akce dokáže zázraky. Zaměstnancům pomůžete blíže se poznat z jiného úhlu pohledu a pomůže k tzv. prolomení ledu. To se následně pozitivně projeví na firemní atmosféře. Investice do akce se jednoznačně vyplatí, v klidné a pozitivní atmosféře se dosahuje lepších výsledků.

Uspořádat úspěšný firemní večírek pro několik desítek a často i stovek lidí je nemalý oříšek. Akce musí být dopředu řádně naplánovaná a promyšlená do posledního detailu.

Máte-li být na přípravu eventu sami, připravte se na to, že každému se nezavděčíte. Dalo by se říct, že se stane přesný opak – nezavděčíte se téměř nikomu. Pokud byste měli brát v úvahu jednotlivé preference každého kolegy, nenaplánujete akci nikdy. Proto akci naplánujte úplně sami, nebo ještě lépe svěřte její organizaci agentuře.

Tak učiňte obzvláště v případě, že nejste zrovna dobrý organizační typ, nebo prozatím nemáte s pořádáním zkušenosti. Agentury, dokáží připravit akci na klíč.

Dobře si spočítejte, která varianta je pro Vás výhodnější. Zvažte, kolik času a úsilí budete muset investovat do pořádání eventu a také to, jakého výsledku jste schopni dosáhnout.

Na co během plánování nezapomenout?

Pronájem dostatečně velkých a komfortních prostor, zajištění zábavného programu a rozeslání pozvánek nestačí. Je třeba myslet i na zdánlivé detaily, jako je to, kde hosté zaparkují, jak jinak se tam dostanou či zda v okolí budou mít kde přenocovat. Během plánování byste se neměli řídit vlastními preferencemi, ale celkovým duchem firmy. Nezapomeňte na i to, že akci je třeba plánovat s dostatečným časovým předstihem.

Nedílnou, ale snad nejdůležitější součástí celého eventu je občerstvení. V tomto ohledu se obraťte na cateringovou firmu. Rauty jsou totiž základem úspěšné akce, ať se jedná o firemní večírek, event nebo tiskovou konferenci. Stejně jako láska prochází žaludkem, prochází jím i úspěch celé akce. Proto by měl být raut pomyslnou třešničkou na dortu celé akce. Raut dokonce můžete spojit s doprovodným programem, v podobě společenských her či jiné zábavy.