Jsou využívány každý den na tisk desítek, stovek, ale také tisíců dokumentů.

Co se tiskne nejčastěji?

Primárně se jedná o různé:

  • Objednávky a smlouvy
  • Faktury a doklady pro zákazníky
  • Účetní věci

I když se to nezdá, takový každodenní tisk může stát firmu nemalé peníze. Pokud možnost jeho omezení nepřichází v úvahu, měla by být na místě alespoň snaha o úsporu. Jak na to? Podívejte se s námi.

Základem je vhodná tiskárna

Už ta dokáže zajistit, že bude tisk cenově nejvýhodnější. Správný výběr by měl být zaměřený i na to, kolik dokumentů se na ni bude měsíčně tisknout. Od toho se odvíjí i její životnost stejně jako kapacita na papíry, nebo velikost náplně, kterou mohou být třeba kvalitní tonery Xerox. Samozřejmostí je i to, že se správný výběr tiskárny podepíše i na tom, jaké budou náklady na jednu stránku. Kde se tiskne hodně a pravidelně, tam není ideální používat běžné modely pro domácnost.

Nakupujte i levné náplně

Náplň je možné pořídit v prodejně s elektrem, v obchodech s výpočetní technikou, stejně jako je možné je pořídit třeba i ve specializovaných eshopech. Jelikož je výběr velký, mohou se lišit i ceny, za které je totožná náplň nabízena. Zde je jasné, že byste měli kupovat vždy nejvýhodněji. Tedy kupovat tonery Epson levně, za nejvýhodnější cenu na trhu. Toto tvrzení se samozřejmě vztahuje na i na všechny ostatní značky, které lze na trhu najít.

Vsaďte na neoriginální varianty

Originál obvykle poznáte podle toho, že ho koupíte na eshopu dané značky, stejně jako je označený i nezbytným logem. Sice je s nimi spojena řada garancí, ale na druhou stranu se nejedná o variantu nejvýhodnější. Tou jsou takzvané neoriginální náplně do tiskáren. Jejich jasnou charakteristikou je fakt, že je vyrábějí jiné soukromé firmy. A protože u nich neplatíte takzvaně za značku, mohou stát i o několik desítek procent méně. To už je úspora, která se vyplatí i při menším tisku.

Čím větší kapacita, tím lépe

Náplně do tiskáren mohou mít i různé kapacity. Standardizované označení je spojeno s počtem stránek o velikosti A4, které lze s danou náplní potisknout. Na toto číslo se soustřeďte. Čí bude dané číslo vyšší, tím máte jistotu, že kupujete náplň s nejvyšší kapacitou. Když si porovnáte cenu s tím, kolik s ní dokážete vytisknout, rázem zjistíte, že právě největší náplně vycházejí s ohledem na náklady na jednu vytisknutou stránku cenově nejvýhodněji.

Jaký používáte papír?

Tisknete hlavně dokumenty, které jsme zmínili výše? Tedy primárně jenom různé faktury, smlouvy, nebo věc účetního charakteru? K tomu není nutné používat jakékoliv kvalitní a unikátní papíry. Stačí ty úplně obyčejné, které mohou opět přinést zajímavou úsporu.