a působí všemi možnými vlivy.

Především pro nás samotné je důležité mít harmonický domov, ve kterém se budeme cítit dobře. Místnost vnímáme jako celek složený z různých kusů nábytků a doplňků.

Někdy ale místo idylického místa pro odpočinek nechtěně vytvoříme chladnou, holou místnost, nebo naopak přeplněný pokoj působící chaoticky.

Každý interiér má svoji dominantu, ať už je to podlaha, sedací souprava nebo exklusivní obývací stěna, musíme se od tohoto kousku odrazit. Snažíme se tedy o sladění ostatního nábytku, stěn i doplňků.

Pár rad a tipů jak na harmonický domov:

  • V obývacím pokoji hraje dominantu ve většině případů sedací souprava, doplňme ji tedy stylovými polštářky, které nakoupíme v obchodních domech s bydlením. Velký výběr nabízí např. Möbelix.
  • Výběr kuchyňské linky není jednoduchá záležitost. Každý chce mít tu nejkrásnější kuchyň. Podstatné je nebát se barev. Do světlejších prostor se hodí oranžová a cihlová, které podporují chuť k jídlu, pokud má kuchyň méně oken, pak volme světlejší odstíny, jako jsou meruňková a smetanová.
  • Někdy méně je opravdu více, proto neplatí „čím více doplňků, tím krásnější pokoj“. Abyste místnosti dodali nádech elegance a pořádku, stačí nakoupit pár skleněných váz, květiny, keramické květináče, svíčky či svícny nebo na poličku poskládat pár knih a barevných kamínků. Široký sortiment tohoto zboží Vám nabídnou obchodní domy s bydlením Ikea a Kika.
  • Pod konferenčním stolkem nebo například vedle postele vynikne kusový koberec s vysokým vlasem. Nejen že bude pohodlný na nohy, ale opticky zahřeje celou místnost.
  • Pokud váháte s výběrem barev na stěny a stále se nemůžete rozhodnout, podívejte se na specializované stránky, kde výrobci nabízejí originální vylepšení jakékoliv stěny samolepícími nálepkami. Inspirace tam najdete víc než dost a bydlení tak oživíte něčím netradičním.
  • Podél oken můžete použít zvlněné závěsy, nebo přímo na okna zajímavé žaluzie. Pokoj bude působit uceleným dojmem a každému bude jasné, že tu bydlí někdo s vytříbeným vkusem.

Doplňků, ze kterých můžeme vybírat, je nespočet. Základem idylického pokoje působícího pozitivně je jeho teplo, kterého můžeme dosáhnout např. květinami a dřevěným nábytkem. Nebojte se tedy hrát si s barvami a doplňky, uvidíte, že budete s výsledkem spokojení.

Autor: Jana Čechová