Poučka říká, že SQL (Structured Query Language) představuje standardizovaný strukturovaný dotazovací jazyk, používaný pro práci s daty v relačních databázích.

„Jazykem SQL v podstatě komunikujete se serverem, a říkáte mu, co má udělat,“ vysvětlil vstřícněji lektor odborného kurzu Lukáš Luska. „V současnosti má nějakou databázi každá společnost. A zatímco pro Excel je velký objem dat nezvládnutelný, s jazykem SQL se v něm rychle zorientujete. Se znalostí SQL snadněji získáte, přehledně utřídíte, uložíte i změníte požadované informace.“

Brzdí vás v rozvoji kariéry neznalost SQL? Přijměte osobní výzvu a přihlaste se, třeba i s kolegy, na kurz SQL1Základy jazyka SQL v SQL Serveru – dotazování a manipulace s daty. Pořádá ho zkušená společnost ICT Pro ve svých brněnských a pražských učebnách, případně i v prostorách zúčastněných firem.

Více o kurzu SQL1 od společnosti ICT Pro

Zájemce o kurz SQL1 vystačí se znalostí základního ovládání počítače s MS Windows a psaní speciálních znaků na klávesnici (například ‘ [ ] / * _ ;) . Do učeben ICT Pro přicházejí analytici, tvůrci webových stránek, manažeři, začínající správci databází… Prostě všichni, kteří chtějí efektivně dohledávat data z SQL Server, a to nejen za účelem reportu. Naučí se ovládat program SQL Server Management Studio (SSMS), psát účinné dotazy pro vyhledání záznamů dle různých kritérií, vytvářet reporty formou tabulek bez využití Excelu, propojovat záznamy z více tabulek i zajišťovat správnost zapisovaných dat. Cílem kurzu je také zvládnutí zakládání, úpravy a mazání dat za pomocí příkazů SQL.

Lektor Lukáš Luska přiblížil kurz konkrétním příkladem: „Představte si, že máte tři tabulky, v nichž figurují zákazníci, faktury a produkty. Najednou potřebujete opravit název nějakého produktu. V Excelu by to byla nekonečná práce. Ovšem v SQL, díky takzvané relační vazbě, kdy jedna tabulka navazuje na druhou, uděláte opravu na jediném místě a ona se automaticky projeví všude.“

Nejvíce přínosné školení SQL, řekla Kristýna z Kooperativy

Jak na školení SQL1 reagují jeho účastníci? Vybíráme z online ohlasů zveřejněných na webových stránkách společnosti ICT Pro:

  • „Ačkoli jsem absolvovala již několik kurzů SQL i praxi s vývojáři, toto bylo pro mě nejvíce přínosné! Skvělé tipy, pomůcky a logické a srozumitelné vysvětlení. Skvělý školitel, který si na 100 % dokázal udržet moji pozornost. Ještě jednou děkuji a doufám, že se mi podaří absolvovat další školení,“ uvedla Kristýna P. ze společnosti Kooperativa Pojišťovna, Vienna Insurance Group.
  • „Školení bylo bezva! Školitel měl skvělý přednes a všechno hezky vysvětlil. Občerstvení bylo připraveno, jídlo, pití, vše v pořádku,“ popsala své dojmy Monika D. z Komerční banky.
  • „Velká pochvala pro lektora Lukáše Lusku. Naprosto srozumitelný výklad, velká trpělivost s účastníky při řešení úkolů. Měla jsem z SQL strach a už nemám!“ přidala se Kateřina P. ze společnosti Generali Investment CEE.
  • „Super, děkuji a chválím,“ doplnil Michal V. ze společnosti Notino.

Která ze školení Databáze si vyberete vy?

Společnost ICT Pro připravuje kurzy zaměřené na ovládnutí produktů všech předních zástupců řešení pro systém řízení báze dat: Microsoft SQL Server, MySQL, Oracle, IBM DB2 i školení Sybase. K jednotlivým kurzům, jejich obsahům i aktuálním termínům vás dovede rozcestník školení Databáze. Obraťte se s důvěrou na lektory společnosti ICT Pro, díky nimž se ve své kariéře brzy posunete o velký kus dopředu. S potěšením uvítáme i vaše recenze.