Šetrnost k životnímu prostředí a vysoká spolehlivost. To jsou výhody, kterými se pyšní tepelné čerpadlo Mitsubishi Q-Ton, které může i Vám pomoci vyřešit otázku, jak zabezpečit pro Vaši budovu stabilní dodávky tepla a teplé vody s minimálními náklady?

Mitsubishi Q-Ton dokáže využít energii pro výrobu  teplé vody opravdu efektivně, s koeficientem účinnosti COP 4,3 patří mezi špičku ve svém oboru. S opravdu nízkými náklady, toto tepelné čerpadlo je schopno denně dodat až 8 000 litrů  teplé vody, což je zpravidla dostatek pro pokrytí spotřeby kancelářských budov, restaurací, prádelen, kempů, nemocnic či škol.

Mimořádných výkonů dosahuje japonské tepelné čerpadlo Mitsubishi Q-Ton i díky chladivu CO2 , které  doslova burcuje tepelné čerpadlo k vyšším výkonům a zároveň má nulové emise skleníkových plynů, je tedy maximálně šetrné k životnímu prostředí.

Kdo by měl o Mitsubishi Q-Ton uvažovat?

Toto tepelné čerpadlo je obzvláště vhodné pro budovy vyžadující stabilní dodávky teplé vody o teplotě 60 °C – 90 ° C bez ohledu na venkovní teploty. Díky možnosti kaskádového zapojení, tepelná čerpadla Q-Ton dokáží vyrobit až 100 000 litrů teplé vody za den, finančně příznivé je pro budovy se spotřebou od 3 000 litrů teplé vody denně. V České republice najdete Q-Ton nejčastěji u podnikatelských provozů, hotelů, ubytoven, penzionů a sportovišť.

Praktický příklad

Tepelné čerpadlo Mitsubishi Q-Ton využívá i Domov mládeže SPŠ tábor s průměrnou denní spotřebou teplé vody 4 400 litrů. Průměrný roční topný faktor  v tomto případě činí 3,31 při teplotě vody na výstupu 65 °C. Tepelné čerpadlo dodává teplou vodu s velmi nízkými náklady i při venkovních teplotách kolem -15 °C.
Více informací o této realizaci a měření najdete zde: https://www.gt-energy.cz/cz/sps-tabor-q-ton

Spojte síly s Mitsubishi Q-Ton, odměnou Vám budou nízké náklady na teplo

V případě, že Vás zaujala možnost zajistit si pro svoji budovu levný a spolehlivý zdroj  teplé vody prostřednictvím tepelného čerpadla Mitsubishi Q-Ton, kontaktujte ještě dnes zástupce společnosti GT-Energy s žádostí o nezávazné posouzení Vašeho případu. Kontakty na zástupce GT-Energy najdete zde.