nejúspěšnější autory detektivních románů na českém trhu. První kniha jeho krimi série s názvem V lese visí anděl se stala v Česku bestsellerem krátce po svém uvedení na podzim loňského roku a navázala na obrovský úspěch, kterému se tento román těší v dalších dvaceti zemích světa.

Druhý případ detektiva Holgera Muncha s názvem Sova, přijede autor představit českým čtenářům do Prahy 20. – 22. září.

Severská detektivka je stále velký fenomén, který u nás dokáže přilákat tisíce nadšených čtenářů. Dokázal to svým debutem také norský spisovatel Samuel Bjørk. Skvělé recenze i prodeje románu V lese visí anděl, nejen u nás, ale i v dalších více než 20 zemích světa potvrdily, že se zrodila nová hvězda detektivního žánru. Samuel Bjørk svou vysoce nastavenou laťku drží i v novém románu Sova. Nezaměnitelný spisovatelský styl, svižné dialogy, smysl pro detail a sehrané duo vyšetřovatelů Holgera Muncha a Mii Krügerové jsou opět zárukou bravurního thrilleru.

V podivném hnízdě ze sovího peří je nalezeno tělo sedmnáctileté dívky. Bizarním případem se začíná zabývat zkušený detektiv Holger Munch. Pro nedostatek stop se však dostane do mrtvého bodu, dokud oddělení vražd nekontaktuje záhadný hacker. Ten jim pošle nahrávku, ve které se mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt. A pátrání se opět roztočí na plné obrátky.

Jelikož sovy nejsou tím, čím se zdají být, ani sám autor takový není. Samuel Bjørk je pseudonym Frodeho Sandera Øiena, úspěšného norského spisovatele „vážné“ literatury, dramatika, zpěváka a textaře. Øien v jedenadvaceti letech napsal první divadelní hru, je autorem několika oceněných knih a jeho hlas zní z šesti hudebních alb. Věnuje se také překladu, do norštiny překládá například díla Williama Shakespeara.

Samuel Bjørk v Praze představí knihu Sova hned na dvou akcích. V úterý 20. září se od 18:30 v prostorách ČSOB Inspirace na Jungmannově náměstí koná beseda pro milovníky nejen severské detektivky, ale hlavně pro fanoušky Bjørkovi bestsellerové série. Návštěvníci akce se mohou těšit i na povídání o Norsku nebo scénické čtení v podání herců z Dejvického divadla.

Ve středu 21. září od 17:00 proběhne autogramiáda Samuela Bjørka v knihkupectví Knihy Dobrovský v obchodním centru Arkády Pankrác.