Když se poprvé přihlásíte a vyzkoušíte online sloty, může být snadné si myslet, že hry na těchto automatech jsou docela stejné – ostatně, na první pohled se tak mohou jevit.

Skutečnost je taková, stejně jako u téměř všeho ostatního, jak uvidíte v našem rozsáhlém průvodci sloty – že k dispozici jsou různé sloty, a budete tak mít možnost získat více z vašich herních zážitků. V našem průvodci se dozvíte více.

Budete-li mít alespoň povědomí o jednotlivých druzích, získáte tak více z vašich herních zážitků.

Klasické sloty

Termín „klasické sloty“ a „3 válcové sloty“ jsou poměrně synonymní, a pokud jste nově příchozí do hraní na slotech, je to jednoduchost klasických slotů, které z nich mohou dělat to nejlepší místo pro začátek. Nicméně to neznamená, že klasické sloty jsou jen pro začátečníky – i mnoho zkušených hráčů slotů oceňuje to, co lze považovat za osvěžující nedostatek cingrlátek.

Klasické sloty jsou opravdovým základem všech slotových her, které jsou dnes k dispozici, a to jak v kamenných, tak i v online kasinech. Jsou zde od roku 1899.

Video sloty

Po generace byly výherními automaty mechanickou záležitosti s „kotouči“ – svislými úseky otočných symbolů na přední straně stroje – to byly ty velké kovové válce, které se fyzicky točily uvnitř stroje.

Nicméně, v 70-tých letech, sloty začaly svůj přechod do video éry. Jak naznačuje jejich název, video sloty – které se v 80. letech staly opravdu populární – mají na obrazovce digitální točící kotouče a tlačítko spouštění, které hráč stlačí pro protočení kotoučů.

Video sloty byly právě předzvěstí dnešních graficky sofistikovaných a intuitivně používaných on-line slotů, technologie videa umožnily také zavedení takových funkcí, jako jsou bonusové hry a volné hry.

Progresivní jackpoty

Nedlouho po vzniku video slotů svět kasin také začal představovat progresivní jackpoty založené na jackpotu, který roste, zatímco lidé hrají, dokud někdo skutečně nevyhraje – podobně jako v loterii.

Toto znamenalo odklon od pevných hlavních jackpotů, které byly dříve ve slotech, a netrvalo to dlouho, než kasina zjistila, že by mohla zvýšit jackpoty dokonce spojením několika strojů.

S tisíci lidmi po celém světě, kteří potenciálně soutěží o jeden progresivní jackpot, pak vaše šance na výhru nemusí být tak vysoké jako v tradičních hrách s fixním jackpotem, ale pokud vyhrajete, můžete se těšit na obří výplatu.

3-kotoučové sloty

Zmínili jsme se o těchto slotech již výše. Jedná se o originální a nejlépe povedený typ slotových her, a to v neposlední řadě proto, že mají tendenci být bez takových zvláštních funkcí, jako jsou bonusové události z druhé obrazovky nebo vysoce detailní provedení, které mnozí hráči považují za rozptýlení.

Je pravda, že jednodušší charakteristika slotů se 3 kotouči může být pro některé hráče trochu monotónní, také nemají tendenci vyplácet tak často jako hry s více kotouči. Přesto výplaty z 3 válcových slotů mají však tendenci být větší.

5-kotoučové sloty

Zatímco 3 válcované sloty mohou být originálním typem slotu, jsou to 5 válcové sloty, které jsou dnes nejpopulárnějším typem – a vzhledem k bohatým tématům, bonusům a mini-hrám spojeným s nimi, to sotva někoho překvapí.

5 kotoučové sloty vytváří větší počet vítězných kombinací, čímž se zvyšuje pravděpodobnost, že hráč na jedné zastaví. Mohou mít „pouze“ o dva kotouče navíc než jejich starší protějšky, ale 5 válcové sloty může být ďábelský komplex, což je může dělat mnohem zábavnější pro mnoho hráčů.

6-kotoučové sloty

Zatímco volba typu slotových her dlouho byla buď z 3 válcových nebo 5 válcových slotů, v posledních letech poskytovatelé kasinového herního softwaru pravidelně experimentovali s různými formáty zahrnujícími větší počet kotoučů.

Tak je tomu u slotů s 6 kotouči, přičemž jen jeden další kotouč přináší mnoho dalších možností. Umožňuje udělení větších cen těm, kteří dosahují kombinací šesti po sobě jdoucích, i když se zjevnou nevýhodou, protože těchto dokonalých kombinací lze těžko dosáhnout.

Zatímco 6 válcové sloty nejsou úplně běžné v kasinech online ani v kamenných kasinech, jejich potenciální odměna může stát za prozkoumání.

7-kotoučové sloty

Pro fanatické věřící v princip „víc je víc“, není nic podobného slotu o 7 kotoučích. Tyto sloty ve skutečnosti zřejmě neexistují v kasinech, a dokonce i v on-line kasinech, nejlepším případě pravděpodobně jich uvidíte jen pár.

Aby se minimalizovala potenciálně zapeklitá složitost způsobená tak velkým počtem kotoučů, jsou 7 válcované sloty omezeny na sedm výherních řad a většinou postrádají chytřejší grafiku, videa a animace, na které můžete být zvyklí z 5 válcových slotů.

Tento článek je reklamním sdělením.
Upozornění ministerstva financí: hazardní hry mohou způsobit závislost. Účast je povolena pouze pro dospělé nad 18 let.