na několik otázek týkající se práce profesionální vizážistky. Barbora pravidelně líčí pro časopisy a módní přehlídky, věnuje se odbornému poradenství. Právě Barbora bude v následujících článcích psát typy líčení pro ženy, které si uvědomují důležitost upraveného vzhledu.

Kdy jsi zjistila, žebys chtěla dělat profesionální vizážistku?

Již od útlého mládí byla mým největším koníčkem kosmetika a líčidla. Vždy jsem se ráda líčila, experimentovala, zkoušela různé techniky, pomůcky a vždy jsem ráda „zmalovala“ všechny ve svém okolí. Postupně mě začalo zajímat take složení produktů i technologické procesy. Tato práce je velice kreativní a neustále v něčem nová. Tento svět barev mě neustále fascinuje, proto bylo rozhodnutí stát se vizážistkou v podstatě jasné již v raném věku.

Je možné se v dnešnídobě vizážistikou uživit?

Určitě ano.Stále se vydávají časopisy, točí se reklamy i filmy, fotí se různé módní i beauty editorialy. Stále vice žen se take zajímá o možnost, naučit se sama sebe líčit. V tom jí je právě práce vizážisty nejvíce nápomocná.

Jak se pozná profesionální vizážistka?

Profesionální vizážistka by měla být opravdu professional ve svém oboru. Měla by Vám sama umět navrhnout vhodné líčení právě pro Vás a take Vám vysvětlit, proč zrovna toto líčení je vhodné pro Váš typ. Také by měla pracovat s profesionální kosmetikou i dalšími profesionální pomůckami, jako jsou například štětce. Důležité je takéneustále vzdělávání se, sledování novinek na trhu, trendů. Nikdy by neměl klient vědě více, než profesionální vizážista.

V čem je hlavní rozdíl mezi make upem z drogerie a profesionálními líčidly?

Největší rozdíl bych viděla zejména v barevné škále. Nemyslím si, že všechny líčidla z drogerie jsou špatná, ale bohužel mají velice omezenou barevnou škálu. Obzvlášť u make-upů či korektorů je barevnost velice důležitá. Profesionálníznačky nabízejí opravdu velice širokou škálu barev, ať už co se týče podkladu nebo dalších produktů dekorativní kosmetiky. U profesionálních značek take nalezneme různé „vychytávky“, které v drogerii nenalezneme. Například pigmenty, fixátory, primery apod.

SURFACE profesionální škola líčení pořádá kurzy pro vizážisty, ale i kurzy osobního líčení pro veřejnost. Jsou tyto kurzy oblíbené a co se v nich naučíme?

Ať už osobní kurzy líčení nebo make-up konzultace jsou u klientů velice oblíbené. Jedná se totiž o nejlepší formu, jak se klientky mohou naučit sami sebe nalíčit. Jak správě aplikovat make-up, kam umístit tvářenku, jak vytvořit módní kouřové líčení. To jsou všechno otázky, které ženy zajímají a nakteré mohou nalézt odpověď právě na našich kurzech osobního líčení. V kurzech se klientky naučí jak správě vybírat kosmetiku, jak se vůbec orientovat na trhu s dekorativní kosmetikou, jak produkty správně aplikovat a poté navazuje praktická část, ve které si veškeré líčení zkouší sami na sobě pod dohledem vizážisty. Od základního nanesení podkladu až posložitější stínování očí. Záleží vždy pouze na klientce, co všechno se chce naučit a dozvědět.

Zdroj: www.surfacemakeup.cz