• Květiny jsou nepostradatelnou součástí každé svatby a i k té Vaší budou neodmyslitelně patřit.
  • Každá z Vás je jiná a jedinečná, stejně taková by měla být i Vaše svatební kytice.
  • Dříve se tradovalo, že svatební kytici vybírá ženich a přináší ji v den svatby do domu nevěsty, při předání kytice také mnohdy poprvé spařil svou budoucí ženu ve svatebních šatech. Dnes jistě žádná z Vás nechce riskovat, že by v tento moment místo kytice svých snů dostala například červené karafiáty s asparágusem (pokud tedy zrovna ony nejsou Vaším snem.)
  • Návštěva květinového studia je tedy na Vás a věřím, že se Vám mezi květinami bude líbit!
  • Jakmile znáte termín a místo svatby naplánujte si schůzku s floristou. Vezměte s sebou fotografii svatebních šatů a klidně i nějaké odborné poradce (maminky, svědkyně atd..).  V květinovém studiu se Vás budeme ptát v jakém prostředí se svatba koná, kolik hostů zvete a jaké jsou Vaše představy o roli květin v celé svatební výzdobě.
  • Pokud máte k dispozici obrázek svatební kytice, která se Vám zalíbila například při brouzdání internetem, určitě ho vezměte s sebou, rychleji se tak naladíme na Vaši květinovou notu a pochopíme Váš styl.
  • Předložíme Vám katalog svatebních kytic, kde budete na desítkách stran moci vybírat mezi kyticemi v různých stylech, tvarech i barvách. Vaše svatební kytice by měla být originálem, měla by se Vám na první pohled líbit a samozřejmostí by měla být její profesionální příprava tak, aby Vám vydržela celý den čerstvá a svěží.
  • Jakmile bude jasné, jaká bude svatební kytice složením i barvami, je třeba domluvit další doprovodné květiny – korsáž pro ženicha do klopy, květiny pro maminky, družičky, svědky a v neposlední řadě také květinové dekorace na auta, výzdobu obřadního místa a svatební hostiny. Záleží jen na Vašich přáních, představách a možnostech, zda bude výzdoba skromná či honosná, elegantní či extravagantní, klasická či moderní. Možnosti jsou nekonečné, a pokud se svěříte do rukou šikovných floristů, bude se Vám během svatebního dne z krásných květin tajit dech.
  • Florista si vše pečlivě zaznamená, požádá Vás o kontaktní informace a zpracuje Vám kalkulaci ke schválení, případně Vás požádá o složení zálohy na Váš termín, budete tak mít jistotu, že se florista bude věnovat jen Vám a Vaší svatbě.
  • Květiny Vás budou provázet celým svatebním dnem, svatební kytici budete mít na fotografiích, proto je důležité, aby se Vám kytice opravdu líbila. Nejen u květin, ale i u všeho ostatního volte prověřené dodavatele se zkušenostmi a budete mít jistotu, že si svůj svatební den užijete a budete na něj vzpomínat jako na jeden z nejkrásnějších v životě.

Zdroj: Laflorista.cz