Kariéra ji vynesla až na post současné kancléřky SRN. Již šest let drží prvenství první ženy v tomto úřadu. Úspěšná padesátnice, která je živým důkazem, že svým úsilím a životním postojem lze dosáhnout celosvětového věhlasu. Angela Merkelová.

Převrat v r. 1989 započal její politickou kariéru. Dříve totiž nesouhlasila a kritizovala komunismus a dřívější vládu v NDR.

Svého nadprůměrného intelektu využila k získání univerzitního diplomu na univerzitě v Lipsku a později i k doktorátu z fyziky.

Že své snažení přináší „pravé ovoce“, dokazuje získání nejvyššího amerického civilního ocenění – Prezidentské medaile svobody v roce 2011. Americký prezident Barack Obama ocenil její osobní životní příklad ke sjednocení Evropy a schopnost vypořádat se s minulostí.

Merkelová patří mezi nejdůležitější osoby rozhodující o udržení eurozóny. Přitom stabilita eurozóny je stěžejní otázkou pro udržitelnost světové ekonomiky. Díky americko-německému spojenectví ji prezident Obama označil jako jednu z nejbližších globálních partnerů.

I když na jejích břemenech tkví budoucí evropská ekonomická bilance, zůstává stále manželkou a „obyčejnou“ ženou. Stala se příkladem ženy, která si získala autoritu a respekt na vysoké politické úrovni. Je vzorem pro mnoho z nás. Navíc zraje jako víno. Čím je starší, tím je žádanější….

Ves

Foto: cs.wikipedia.org