Vydejte se za kulturou na Pražskou muzejní noc. Již 10. jubilejní ročník Pražské muzejní noci proběhne již tuto sobotu 14. září od 19 do 01 hodin. Tato akce se měla původně konat již v červnu, ale kvůli povodním byla přeložena.

Muzejní noc představuje kulturní fenomén, který má svou tradici ve městech po celé Evropě. Všechny zapojené instituce zpřístupní návštěvníkům své prostory mimo běžnou otevírací dobu a představí se tak v trochu jiném světle.

Pražská muzejní noc je již tradičně jednou z nejnavštěvovanějších akcí hlavního města. Každoročně se jí zúčastní desítky tisíc zájemců. Akci pořádá Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi.

Ani letos nebude chybět bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na přednášky, koncerty, projekce a soutěže. Zábava zde bude i pro děti, pro které je připraven doprovodný program.

Vstup do objektů, kromě Vyšehradu a NKP, bude zcela zdarma, a dokonce budou jezdit zdarma mimořádně muzejní autobusové linky.

Podrobné informace o akci najdete nejen na webových stránkách, ale jako každý rok, budou na Václavském námětí a na náměstí Jana Palacha otevřeny informační stánky. Zde vám pracovníci sdělí, jaké instutuce se do akce zapojily a jak se tam nejlépe dostanete.

Letos se v rámci ochrany přírodního prostředí netiskly informační brožury, ale kromě klasických webových stránek bude pro návštěvníky akce připravena mobilní verze, nebo informace můžete získat pomocí QR kódů umístěných na propagačních tiskovinách.

Kam se vydáte vy?

Sandra Špačková