Cosmopolis, které byste neměli před Vánocemi přehlédnout. Najděte mezi nimi inspiraci na dárek pro Vaše blízké, anebo si vyberte něco pro sebe a ukradněte si pro sebe v hektickém předvánočním čase chvilku na čtení.

Jaké dáte přednost vy? Napínavé detektivce, to nejlepší z komedií pánů Svěráka a Smoljaka, či třeba životnímu příběhu známého českého moderátora?

Dívka v ledu 

Robert Bryndza

Thriller, který nedokážete odložit

Nakladatelský dům GRADA pod značkou COSMOPOLIS představuje světový bestseller, kterého se jen ve Velké Británii a v USA prodalo přes 1 000 000 výtisků. V srpnu se kniha stala taktéž vítězem čtenářských ocenění The Papercut Award for Best Page Turner.

Její pootevřené rty jako by se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu… A není jediná.

Filmové komedie I.

Svěrák, Smoljak

Nejznámější filmové komedie oblíbené autorské dvojice Smoljak + Svěrák se dočkaly beletristického vydání!

Máte rádi nejúspěšnější filmové komedie autorské dvojice – Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak? Pak tato kniha přináší to nejlepší z jejich komediální filmové tvorby. Najdete v ní pět divácky nejúspěšnějších komedií, které se zapsaly do zlatého fondu české kinematografie.

V knize na vás čekají i takové pasáže, které se do filmů nevešly.

Sedmilhářky 

Marika Šoposká a Berenika Kohoutová

Marika je systematická, zodpovědná, pracovitá, dochvilná a její život se ubírá správným směrem. Berenika je chaotická, roztěkaná, nedochvilná, líná a její život se každý den změní tak o sto osmdesát stupňů. Přičemž si tyto své vlastnosti mohou kdykoliv vyměnit. Velmi často a rády to také dělají.

Knihu autorky píší formou dopisů, které vždy adresuje jedna Sedmilhářka druhé. Vyměňují si tak zážitky, postřehy, přání i trápení ze svého života. Mají stejné oči, stejné kluky (a to doslova!), stejné krémy, stejnou školu, stejné sny, stejnou tchyni a stejnou chalupu. Vychovávají celkem tři nevlastní a jedno vlastní dítě. Zatím…

Štěstí se dá naučit aneb můj život bez strachů a bez rohlíků

Karel Voříšek (Ilustrace: Petr Urban)

Karel Voříšek popisuje svůj život „bez strachů a bez rohlíků“ s velkou dávkou upřímnosti. Zavede nás do zákoutí svého života, která zatím byla tabu. Nevyhýbá se ani okamžiku, kdy přišel o práci a otevřeně mluví i o svém partnerském vztahu. Přidává recept na to, jak se zbavit různých strachů a obav, jak se naučit žít sám se sebou i s lidmi kolem, recept na lásku a na hádky, i na blbce kolem nás a v nás. Na závěr najdete i malou kuchařku a Karlovo desatero pro život. A to vše s humorem, ironií i moudrým nadhledem.

Velká kniha vtipu Petra Urbana 

Petr Urban

Tato kniha přináší téměř 500 vybraných vtipů ze všech etap tvůrčího období Petra Urbana.

Velká kniha vtipu je průřez tvorbou Petra Urbana, který je známý především jako populární český kreslíř a ilustrátor. Před třiceti lety z jeho pera vzešla postavička Rudy Pivrnce, která s humorem a dostatečnou mírou nadsázky zosobňuje nejrůznější lidské vlastnosti i neřesti a prožívá neskutečné příběhy.

Ruda Pivrnec oslovuje všechny sociální vrstvy a stává se tak symbolem prototypu české povahy. Je prostě jedním z nás a nebojí se přiznat svoje dobré i ty horší vlastnosti. Snad vám bude ve společnosti Rudy Pivrnce, Květy Pěničkové, profesora Mourka či pana Berky fajn. A o to jde v kresleném humoru především.

Všechny knihy můžete zakoupit na grada.cz