(ženy na módním oblečení, muži na silných autech a všichni dohromady na honosných obydlích), než na citu a lásce, kterou by si mohli užívat.

Peníze skutečně nejsou všechno, ale přiznám se bez mučení hned na začátku, aby to na mě zase někde neprasklo. “Ty nový kalhoty, svetr a boty, co mi od včerejška leží v šatníku, jsou sice výsledkem šílený nákupní horečky, ale představu, že konečně budu IN, bylo prostě nutné uspokojit!”.

A holky mi určitě rozumí, protože nemít co na sebe, je dost děsné! To pak ani nemáte náladu jít si povyrazit někam ven, protože povyrazit si můžete leda tak zuby na těch starých křápech, co už letos dosluhují, ovšem módně jsou mimo mísu už od předloňska. Tak, teď to víte – taky mám ráda peníze.

Minulost a současnost. Před pár lety jsem se smála myšlence, že čistou vodu si budu kupovat v PET lahvích. Dneska mě nenapadne pozastavovat se nad naklonovaným jehnětem. Spíš mě překvapí dokument o prvních počítačích (před 20ti lety?), pro jejichž “ustájení” fungovaly celé místnosti.

V hlavě mi dokonce uvízlo i pár informací o upřednostnění umělého oplodnění před “ložnicovou láskou”, která zbytečně odvádí myšlenky od náročně budované kariéry. Mám na mysli manželství označené jako nekonzumované nebo sterilní. Pracovat na vydělávání peněz je určitě chvályhodné, ale zaplatit si i stvoření vlastního dítěte, to už je křiklavý extrém na hranici života.

Taky je pravda, že za peníze si nekoupíte snad “jen” zdraví. Ale vlastně, když budete finančně za vodou a nebude vám cizí ani obchodování na trhu, ani černá barva, jste hned z vody v relativním suchu. Peníze jsou vážně skvělá věc. Perfektní je, když jich člověk má tolik, kolik si přeje nebo potřebuje mít. Ale ta vážně vážně vážně nejskvělejší věc je, umět si je užít s někým, kdo ocení především……… VÁS…