Občas nám však naše cesta trvá déle nebo je mnohem náročnější než cesta našich konkurentů. Jednou z věcí, které můžeme ovlivnit a zvýšit tak svou produktivitu, je náš jídelníček.


Jezte více ovoce a zeleniny

Berte si dostatek zeleniny a ovoce do práce, nebudete se stačit divit. Dodá vám totiž takové množství energie, že přestanete potřebovat velké množství kávy s kofeinem a klasického cukru. Tělo bude mít dostatek přírodních cukrů v podobě glukózy a fruktózy, které tělo dokáže strávit mnohem lépe a dostane většinu potřebné energie. Nelze zapomínat i na řádnou dávku proteinů.

Zkuste banány

Mozek funguje nejlépe, když mu do v krevním oběhu dodáte 25 gramů glukózy, cože je množství v jednom banánu. Populární ovoce obsahuje i aminokyselinu tryptofan, která pomáhá tvorbě serotoninu a má tak mírně antidepresivní účinek.

Vsaďte na borůvky

Obsahuje antokyany ve formě modrých, červených nebo fialových pigmentů, které slouží pro zlepšováním kognitivních funkcí. Zlepšují paměť, koncentraci, schopnost zpracovávat informace a řešit problémy. Pomáhají při Alzheimerově chorobě. Díky antioxidačnímu účinku mozek funguje lépe.

Jedinečné avokádo

Skvělý zdroj hořčíku a draslíku, které jsou pro mozkové funkce zásadní. Při nedostatku draslíku nám to nemyslí, jsme napjatí a podráždění. Hořčík zabraňuje vylučování velkého množství hormonu kortizolu a pomáhá proti stresu a úzkostem. Avokádo zlepšuje prokrvení těla i mozku.

Syrová mrkev

Mrkev je bohatá na prospěšné živiny. Betakaroten je významný antioxidant, vláknina detoxikuje, lutein prospívá očím, luteolin zpomaluje stárnutí mozku, zlepšuje koncentraci a paměť. Mrkev má nízký glykemický index. Glukóza se rozkládá postupně a mozek je povzbuzován v průběhu celého dne.

Jedinečná brokolice

Brokolice je zdrojem vitaminu K, který stimuluje mozek a prospívá koncentraci. Obsahuje látky udržující hladinu acetylcholinu, zásadního neurotransmiteru pro centrální nervový systém. Udržuje mozek v kondici, podporuje paměť a řídí tvorbu dopaminu. Působí proti Alzheimerově chorobě.

Jak je to s cukrem

Cukr do kávy a čaje, marmeládou plněné koblihy, pizza nebo bageta vám dodá energii tak na půl hodiny. Pak vaše nálada i hladina energie klesne a začnete se cítit unavení. Tak sacharóza v těle funguje. Zařaďte do jídelníčku více ovoce a zeleniny, ve kterých se vyskytují přírodní cukry. Přirozeně vás opustí chutě na kávu i čokoládu. Budete mít dostatek energie celý den. Velkoobchod ovoce a zelenina vám může pravidelně vozit i krájené ovoce, zeleninové saláty a čerstvé šťávy.