dostatečné a štve vás šéf vašeho poradenského týmu? Potom je načase s tím něco udělat. Jestliže jste začínali v poradenské firmě fungující na klasickém MLM principu a dosud v ní zůstáváte, možná se obíráte o další kariérní možnosti. Jak z toho ale ven? Zkusíme si na to odpovědět v následujícím článku.

Posuňte se v kariéře dále

V české republice bohužel nemá tato práce většinou dvakrát velké renomé. Je to dáno tím, že existuje spousta MLM poradenských společností, které nedbají na blaho svých klientů a jdou pouze tvrdě za ziskem. Pokud jste takto také kdysi začínali, je to model, který vám může krátkodobě fungovat, ale stálou spokojenou klientelu vám nepřinese. A nepřinese vám ani dobré jméno.

Chcete to změnit? Potom rozhodně takovou možnost máte. Můžete být svým klientům skutečnými partnery a nabízet jim produkty, které považujete opravdu za dobré. Můžete nabízet finanční produkty, které nejlépe řeší situaci klienta. Využít k tomu lze brokerpool, který vám poskytne potřebné profesní zázemí, ale zároveň vám umožní dýchat a dělat věci tak, jak skutečně chcete vy, a ne někdo jiný. Také díky tomu i vy můžete přispět ke zlepšení pověsti finančních poradců u nás. Spokojený klient je totiž takový, který se na vás opakovaně obrací, a který vás rád doporučí okruhu svých známých.

Sám sobě manažerem

V broker poolu je finanční poradce zcela nezávislý subjekt. Stále máte potřebné zázemí, ale je zde velký rozdíl oproti multilevelu, kde jste stále podřízeni tabulkám, výkonům a máte nad sebou šéfa. Poradenská společnost je ta, která udává směr. V broker poolu ale nejste jen řadový finanční poradce, jste především manažerem. Manažerem svého vlastního podnikání a svého času. Jste svobodní a máte volnou ruku v rozhodování. Zároveň jste ale maximálně zodpovědní. Pool se pro vás hodí zejména tehdy, jste-li osobnostním profilem:

  • Cílevědomí
  • Organizovaní
  • Nezávislí

Vnitřní motivace je klíč k úspěchu

Pokud na vás uvedené osobnostní charakteristiky sedí, potom máte předpoklady k tomu, abyste jako samostatní poradci uspěli. Je k tomu nepochybně také důležitá vlastní vnitřní motivace. Musíte vědět, proč děláte to, co děláte. A mělo by vás to bavit. A pokud si budete schopni zvolit takové portfolio služeb, které děláte pro své klienty rádi, tak vás práce bavit bude. Již nepůjde jen o to, co chce poradenská firma, ale co chcete vy sami.

V klasické poradenské společnosti fungující na principu MLM, máte spoustu motivačních faktorů také, ale jsou to faktory vnější. Je to kolega, který má lepší výsledky než vy, je to výkonnostní tabulka, kterou musíte splnit, je to šéf, který to po vás vyžaduje, je to celý kolektiv, který na vás vyvíjí tlak a motivuje vás k výkonům. Ivo Toman v jedné své knize ale napsal, že vnější motivace je smrad zvenčí, který za chvíli vyvětráte a je pryč. Hledejte proto motivaci svou vlastní, jen tak budete dlouhodobě úspěšní.