Jak načerpat novou energii do podnikání

26.6.2017, 09:00 | Veronika
uspesna zena

Také to jistě znáte. Stává se to obvykle jednou, někdy i vícekrát do roka. Firma funguje, ale vy máte pocit, že se to nějak nehýbe, že stagnujete.

Vyděláváte sice stejně, ale přijde vám, že vám to dá více práce. Chuť pracovat se tak vytrácí a motivace je tatam.

Obvykle pomůže odjet na dlouhou dovolenou, nabrat síly a všechno si promyslet. Jenže, co když se tento stav dostaví až po dovolené, nebo nejsou prostředky pro to, aby na ni bylo možné odjet? Dejte se do třídění věcí.

Vyřiďte všechny resty

Nepořádek – nedokončené záležitosti, neuzavřené projekty nás podvědomě sžírají a ubírají nám na sílách. Abychom se mohli znovu nadechnout s plných plic, je třeba začít s úklidem.

Začněte s tím, že si nedokončené záležitosti projdete a sepíšete. U každého úkolu si ujasněte, co je potřeba k jejímu uzavření. Někomu zavolat? Něco dokončit a odevzdat? Začnete s jejich plněním. Bezodkladně, ihned. Když je dokončíte, přestanete mít sklon k prokrastinaci a budete mít energii na jiné úkoly. Navíc tak vytvoříte prostor pro nové klienty.

Pusťte se do úklidu

Jakmile zvládnete dokončit všechny resty, dejte se do úklidu. Čím začít? Pro začátek třeba šuplíkem, emailem nebo složkou na počítači. Jde o to, začít hned a motivovat se pro další úklid. Uvidíte, že čím více toho uklidíte, tím lehčeji vám bude. Pokud narazíte na nějakou věc, se kterou si nebudete vědět rady, zamyslete se. Opravdu ji nutně potřebujete? Kdy jste ji naposled použili? Dokážete ji nahradit? Máte ji rádi? Buďte radikální.

Pokud rádi střádáte věci a neradi je vyhazujete, uložte je nejprve do krabice a dejte někam mimo dosah. Pokud si na ně za půl roku ani jednou nevzpomenete, nemilosrdně je vyhoďte.

Staré emaily a vizitky do koše

Důkladně si projděte email, třeba narazíte něco, na co jste zapomněli. Napravte to, třeba tak oživíte kontakt s dávno odepsaným klientem.

Podobně si projděte i vizitkář, pokud si nějaký vedete. Prověřte kontakty, zda jsou pořád ještě platné či zda lidé již pracují někde jinde. Navažte s nimi kontakt. Ty se kterými jste již kontakt definitivně uzavřeli, vyhoďte.

  • Zpříjemněte si váš pracovní den. Zaveďte nějaký nový rituál, díky kterému se vám bude chtít začít pracovat. Zapalte si na stole svíčku. Pusťte si po ránu oblíbenou muziku. Vyvětrejte. Začněte si vařit kávu jinak…

Je to na vás.

Martina M.

Komentáře

  • Načerpání nové energie lze i z osobnostního rozvoje – pomohou tomu např. rozličné kurzy, například rekvalifikační, nebo studium MBA, nebo malování…

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam

Odběr novinek

    Registrujte se k odběru novinek, každý měsíc jednoho z vás odměníme dárkem.

Partneři

http://www.divadlovrytirske.cz/
http://www.hays.cz
http://www.volny.cz
www.zenysro.cz