kam se stavují nejen policisté či řidiči náklaďáků.

Tyto podniky si nehrají na okázalost, ale nabízí slušný poměr mezi kvalitou a cenou.

Právě na základě této myšlenky vznikl v Račiněvsi u Roudnice nad Labem restaurant s názvem Steak house, který se drží poměrně striktně amerického konceptu. Samozřejmě ale zařazuje i prvky české kuchyně.

Interiér podniku je jednoduchý, působí obyčejným dojmem, nicméně jde o čisté prostory, kde se určitě dobře nasytíte. Karta ale nabízí mnohem zajímavější pokoukání, než poměrně smutně holé stěny a jednoduché stolky.

K Americe patří hamburger. Tudíž i zde ho najdete v nabídce. Ovšem pokud se vám vybaví vysušený chudáček z fast foodu, tak na to zapomeňte. Obrovská houska s obrovským kusem masa zabírá téměř celý talíř, nehledě na to, že na druhém ještě dostanete hranolky. To vše za velice sympatickou cenu.

Vaří tu i vynikající polévky. Hezkou českou tradici připomíná již málokde viděný kaldoun, hustější než smetana s jedním knedlíčkem a kousky drůbežího masa. Rettigová by zajásala. Někteří hosté si tu dokonce nechávají „čepovat“ polévky do konviček. Na stálém lístku se drží jak dršťková, tak slepičí polévka.

Za pozornost také stojí oblíbené mexické fajitas nebo hovězí steaky. V podstatě tu ochutnáte všechny možné cizí gastronomie. Vždyť Amerika se stala domovem přistěhovalců z různých koutů světa a i v Račiněvsi tuto myšlenku ctí. Takže si můžete objednat šašlik nebo kung pao.

Pochopitelně v nabídce mysleli i na milovníky salátů a opět vsadili na klasiku typu Caesar salát.

Když se přes hory zahraničních kuchyní propracujete až k dezertům, čeká tu velice příjemné překvapení. Císařský trhanec neboli Kaiserchmarren. Původně rakouskou specialitu připravovaly ještě naše babičky. Servírovala se obvykle s ovocnou omáčkou, zde s jahodovou. Samozřejmě ale můžete otestovat i populární carrot cake, čili mrkvový dort, anebo flambované banány s karamelovou omáčkou. V podstatě záleží jen na vás, jakou gastronomii si zvolíte.

SteakGrill nepatří k místům, kde by člověk chtěl slavit promoci, či svatbu. Ovšem rozhodně se tu skvěle najíte a třeba také posilníte s přáteli před společensky náročným večerem.

Autor: Martina Bittnerová
 
Katalog restaurací:

Celá ČR | Jihočeský kraj | Jihomoravský kraj | Karlovarský kraj | Královehradecký kraj |

Moravskoslezský kraj | Pardubický kraj | Plzeňský kraj | Praha | Zlínský kraj