Ta proběhne na říjnový úplněk, 24. 10. 2018, v blízkosti Prašné brány v Grand Hotel Bohemia Prague, za podpory starosty Prahy 1 a ČVUT.

Smyslem akce je uvědomit si hodnoty naší země a ocenit schopnosti Čechů.

 


„Máme silné kořeny a bohatství, na kterém stojí celá naše kultura. Propojujeme technologické firmy se studenty a řemeslníky i s vizionáři jako je třeba Libor Malý zakladatel Jobs.cz. Až 68% domácností živí technické profese, v tom je síla našeho národa,“ říká jedna z autorek projektu Lucie Šarešová.

Konference „Innovation ČR“ je setkáním studentů s high-tech odborníky, vizionáři a zaměstnavateli. Čím jsme jako Češi přispěli a přispíváme okolnímu světu a jak se bude vyvíjet naše budoucnost? Mezi vizionáři zazáří kromě Libora Malého také Ivo Skřenek, který postavil první elektrárnu na bioodpad. Mezi technologickými firmami pak inovátoři jako Výzkumný Ústav Železniční s vizí inteligentních měst, výrobce auto-moto dílů Faurecia, Misan z Lysé nad Labem nebo Universal Robots, který předvede přímo v publiku své dva kolaborativní roboty. Moderovat bude profesionál z Českého rozhlasu Vladimír Kroc.

Galavečer „Naše české ruce“ je pak pokračováním 3. ročníku prestiží události, která podporuje české značky. Formou inspirativních vstupů představí jednotlivé řemeslníky moderátor a bavič Jiří Zeman. Večer bude zahájen přehlídkou módní návrhářky Michaely Ducké, doplněné ručně vyráběnými šperky s polodrahokamy Sylvie Majerové a ručně šitými kabelkami De la Grey. Představí se také tradiční česká kozí kosmetika Capri, ručně šité obleky a košile Delor, Ponožkovice, květiny FlowerEmpower a Rostislav Čapek s dřevěnými mandolínami. Hrát bude DJ Mike M, saxofonistka a pianista.

„Věříte, že ocenění a dobrá nálada se může šířit dál v naší zemi, i když bude povolební podzim a bude na nás číhat předvánoční shon? To nám na místě předpoví mayský astrolog Robert Policar,“ říká druhá z autorek projektu Jana Vanišová.

Více o projektu:

www.insirals.cz/events
www.instagram.com/innovation_nase_ceske_ruce/

Garanti akce:

Česští tvůrci a řemesla:


Technologické firmy: