Najít si dobré a loajální zaměstnance je klíčem k úspěchu každého podnikání. Ovšem během dvacetiminutového pohovoru nelze rozpoznat veškerá úskalí povahy dotyčného. Někdo to řeší tříkolovým výběrovým řízením, jiní vsázejí na doporučení známých a rodiny.

Nicméně i tyto způsoby mají svá omezení. A tak se jednoho krásného dne může přihodit, že budete jen zoufale listovat životopisy.

Pomocnou ruku může podat astrologie. Samozřejmě žádný horoskop neodhalí penzum znalostí dotyčného, na druhou stranu dokáže popsat základní předpoklady osobnosti.

Firma, která se rozhodne spolupracovat s astrologem, musí však nejprve stanovit, co vlastně od dané pozice a tedy zájemce očekává. Na co se má astrolog zaměřit. Dobrý astrolog poradí i jak dotyčného dále motivovat a jak s ním pracovat. V podstatě se jedná o určitý nadstavbový balíček, díky kterému můžete lépe využít schopnosti konkrétního člověka.

Každopádně ani tato metoda není dokonalá. Vlastnosti se odráží na schopnostech, nicméně zda z toho daný jedinec vypěstuje dovednost, se už nedokáže poznat, protože vše závisí na vůli jedince.

Když už se rozhodnete pro tento způsob, musíte počítat s dalšími finančními náklady a rovněž vědět datum narození, místo a hodinu u každého potenciálního zaměstnance. Tudíž se celé řízení prodlouží a prodraží. Ale ve finále se vyplatí.

Autor: Martina Bittnerová