a všeobecné lásky a spokojenosti, se dá trávit i jinak, než přejídáním se pod vánočním stromečkem.

Ať už se rozhodnete pro divadlo, kino nebo knihu, určitě nebudete litovat!

Kašparova sláva vánoční

Laskominy, divadlo, hudba – to všechno se dá najít v divadle v Celetné právě v předvánočním čase. Každoroční představení, které je pelmelem vánočních příběhů, koled a výbraných dobrot, je pro diváky přichystáno i letos. Těšit se můžete na Děti z Bullerbynu, Kubulu a Kubu Kubikulu, Erbenův Štědrý den a Rakovnickou vánoční hru…. A taky na papundeklová zvířátka, peřiny a polštáře a sáně na kolečkách. Kašparova sláva vánoční se hraje od 10. do 21. prosince.

Nevěstinec

Přelom devatenáctého a dvacátého století, období velkých změn, postihl také proslulé pařížské nevěstince. Místa, kde se muži mohli oddávat kráse a potěšení a kde nejedné ženě hrozilo ponížení a bolest, je tématem filmu režiséra Bertranda Bonella. Příběh je zbaven povrchního pozlátka a do popředí se dostávají napjaté vztahy mezi prostitutkami – ať už je to přátelství, nenávist či rivalita. Film, kterému se daří především zachytit atmosféru zániku jedné z tváří Paříže, bude k vidění v českých kinech od 1. prosince.

Potřeby pro sebevrahy – Jean Teulé

Je pro vás život marný? Máte někdy pocit, že se tíha světa nedá vydržet? Uvažovali jste už někdo o sebevraždě? S námi se vám to skutečně podaří! Komický román o tom, co se stane, když do rodinného podniku s potřebami pro sebevrahy, v němž vládne ponurá atmosféra a vrozený pesimismus, vtrhne nadšení a životní elán.

Román autora Jean Teulé vypráví o rodině Vincenta – anorektika trpícího migrénami a Marylin zatížené snad všemi koplexy světa. Dvěma lidem, kteří již vzdali život, se narodí syn Alan, projevující od narození radost za života a nezdolný optimismu. Na smutku založený rodinný podnik má své dny sečteny…

 

14. – 18. 12. 2012 – VŠUP SHOP, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

7. 12. – Rihanna, O2 Arena

Do 31. 12. – Barbie v šatech krásných jako sen,  Špilberk  -  Brno

Do 31. 12 – Ian Charlesworth, Gask, Kutná Hora