Carnevale Praha 2013

Od roku 2007se pod názvem Carnevale Praha každoročně pořádají obnovené pražské masopustní oslavy, které navazují na historické slavnosti konané v Praze již od středověku. Carnevale Praha se probíhá také v letošním roce, a to od 31. ledna do 13 února na Staroměstském náměstí a v Clam-Gallasově paláci.

Program oslav zahrnuje široké spektrum kulturně společenských aktivit – od slavností, průvodů, tvůrčích dílen, pouličních divadelních představení na historických náměstích a veřejných prostranstvích, koncertů, plesů, scénických představení až po festival tradičních masopustních kulinářských specialit.

Slavnosti piva v Táboře

Prestižní odborná degustační soutěž o Zlatou pivní pečeť, desítky druhů piva pro širokou veřejnost a pestrý výběr gastronomických specialit, to budou Reprezentační slavnosti piva 2013, které proběhnou v táborském hotelu Palcát od 6. do 9. února 2013.

Pořadatelé se budou držet tradičního scénáře – slavnosti budou mít svou odbornou část s degustacemi v soutěži o Zlatou pivní pečeť a současně přehlídku tradičních i netradičních piv pro širokou veřejnost. Do degustací se kromě českých a slovenských pivovarů hlásí také dva výrobci ze Slovinska, z Ruska, Arménie a tradičně několik pivovarů z Německa či Belgie.

Zákoutí pražského metra

Dopravní podnik hlavního města Prahy připravil pro veřejnost opravdu ojedinělý zážitek. Zájemci se totiž mají možnost svézt historickou soupravou a nahlédnout do zákoutí tunelů pražského metra. Tato akce se koná jednou měsíčně v rámci projektu Zážitková turistika, a to 16. února 2013 a 20. dubna 2013 v Depu Kačerov a 16. března v Depu Zličín.

 

13. 12. 2012 – 1. 4. 2013 – výstava Angličák Matchbox v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze

9. 2. – 12. 2. 2013 – Masopust v Českém Krumlově

12. 2. 2013 – Masopustní průvod v lidovém skanzenu Veselý Kopec u Hlinska

15. 2. – 31. 5. 2013 – Unikátní výstava Muchových plakátů, Obecní dům, Praha

Alena Klimková