a tím i mléčných bakterií reguluje blahodárně mikrobiom lidské pokožky a to i po úspěšné onkologické léčbě.V roce 2019 proto začíná velká spolupráce s jednotlivými Mamma Help centry po celé České republice.

12. února proběhlo setkání v Českých Budějovicích, 26. února v Hradci Králové, 24. dubna v Brně, v květnu budou následovat města Olomouc a Zlín.

Jak využít kozí mléko po léčbě a také v prevenci rakoviny?

Odpovídá zakladatelka Kosmetiky Capri Ing. Jitka Poláková: Po onko léčbě potřebuje kůže jiné složení přípravků, protože pokožka je citlivá a nesnese zátěžové látky. Kozí kosmetika zpracovává v přípravcích, jako jediná na světě ve vysokých koncentracích kozí mléko, syrovátku, tuk a tvaroh. Ve více než 80recepturách se prokázala vysoká snášenlivost na citlivou pleť a pozitivní vliv na složení kožního mikrobiomu. Přípravky s obsahem složek kozího mléka jsou účinné pro svoji biologicky aktivní hodnotu – podporují obnovu kožní bariéry, stabilizují pH ochranného filmu, kozí tuk je ideálním transportním prostředkem účinných látek do hlubších vrstev pokožky, což funguje mimo jiné i na degenerativní změny pokožky způsobené stárnutím.

Co je to Mikrobiom?

Bakteriální orgán ovlivňující funkci celého těla. Je to označení pro mikrobiální osídlení lidského těla. Jedná se o soubor bakterií, kvasinek, hub, virů a protozoí (prvoků) vyskytujících se na lidském těle a v něm. Zdravý mikrobiom je zásadní pro naši vitalitu, zdraví i zdravou hmotnost. Složení mikrobiomu je u každého člověka unikátní, proto někteří vědci mikrobiom označují jako druhý genom. Mikrobiom je v našich střevech i na kůži.

Co dělají Mamma Help Centra?

Mamma HELP centra úspěšně fungují od roku 2000 a poskytují cílenou péči, individuální poradenství a kvalifikovanou pomoc při onko onemocnění. Centra navštěvují pacientky ihned poté, co jim byla sdělena onkologická diagnóza, pacientky s recidivou nemoci, klientky v dlouhodobé léčbě a také v rekonvalescenci. Veškeré služby jsou poskytovány bezplatně. Po celé republice funguje osm Mamma Help center.

Ukazuje se, že 24leté bádání při zpracování kozích ingrediencí v Čechách nachází v současnosti obrovský smysl a využití při prevenci a léčbě onko onemocnění. Produkty na bázi kozích ingrediencí pomohou v budoucnu mnoha lidem, říká Ing. Jitka Poláková.

Přípravky Kosmetiky Capri se vyrábějí v Čími u Nového Knína, jsou lokální a tím pádem způsobují minimální dopravní a skladovací zátěž, nezatěžují výrobou ani svými obaly životní prostředí, jsou 100% recyklovatelné, podporují obnovu a zachování živočišného druhu – koz.

www.kosmetikacapri.cz