zodpovědně a zvážit všechny relevantní aspekty, především otázky finančního zabezpečení Vaší rodiny a návratnosti všech potřebných investic. Každému novému podnikateli, který se nebojí výzev na trhu, doporučujeme profesní postgraduální studium zakončené titulem MBA.

Odborné studium je silným startem

Při tomto prakticky orientovaném studiu si osvojíte komunikační a organizační schopnosti, které se Vám budou hodit v nejrůznějších situacích. Poznáte nové lidi v oboru, ve kterém chcete působit, a to je vždy užitečné. Navážete kontakty nejen s lektory, ale i se stejně motivovanými kolegy. Budete mít možnost se občas setkávat i po vystudování, a to na odborných akcích, které vzdělávací instituce pravidelně pořádají. Během studia získáte od lektorů i kolegů řadu cenných informací, které jinde nemáte šanci vstřebat současně na jednom místě. Dozvíte se například, jak získat dotace pro začínající podnikatele, jak efektivně vést týmy lidí nebo jak řešit obchodní spory alternativními cestami a minimalizovat tak náklady na soudní spory.

Vzdělání také pomůže i v budoucnu

Právní povědomí je pro každého podnikatele naprosto nezbytné, i když není právník. Už jenom první věc, která Vás čeká: vymyslet vhodný název Vaší obchodní firmy. Zákon Vám totiž neumožňuje, abyste byli druhou českou firmou se stejným názvem, který už existuje, nebo abyste se jmenovali První pražská reklamní agentura, když budete ve skutečnosti sto padesátou sedmou reklamní agenturou v Praze. Možná upřednostníte služby právní nebo poradenské kanceláře, která pro Vás založí novou obchodní společnost na míru podle Vašich požadavků, nebo si koupíte na trhu společnost již založenou (tzv. „ready made“), kde už nemůžete v první fázi měnit nastavené parametry. Obě tato řešení mají své náklady. Pokud si nejste jisti, že by se Vám tato počáteční investice vyplatila, vsadíte na to, že si strukturu podnikání a nový obchodní plán sestavíte sami.

Kromě toho se naučíte pravidla finančního řízení podniku, tvorby podnikové strategie nebo práce s lidmi. Široká nabídka volitelných předmětů Vám umožní individuální specializaci podle zaměření Vašeho oboru podnikání nebo toho, co chcete do svého vzdělání doplnit. Budeme rádi, když v roce 2018 nastoupíte ke studiu MBA na Ústav práva a právní vědy!