To samé platí, i když se chceme v kariéře posunout dále. Jenže jak na sobě zapracovat při zaměstnání na plný úvazek?

Pojďme se podívat na nejčastější možnosti seberozvoje.

Školení, konference

Nejméně náročnou volbou je účast na vybraných konferencích a školeních. Jejich výhodou je (kromě získání nových vědomostí), možnost odnést si z nich nové kontakty. Na školeních se totiž lze setkat nejen s odborníky, ale i s mnoha kolegy z oboru a kontakty jsou v byznysu k nezaplacení. Nevýhodou je, že školení bývají pořádány ve všední dny, a zúčastnění se je tak často možné jen na úkor dovolené či práce přesčas.

Statistiky navíc ukazují, že zájem o školení v posledních letech klesá a naopak roste zájem o úzce specializované a intenzivní výcviky založené na sebepoznání.

Osobní kouč

Koučování je dnes velmi populární záležitostí. Koučink zaměřený na byznys může pomoci v řadě oblastí od řešení krizových situací, po zlepšení manažerských a komunikačních schopností a vlastního potenciálu. Osobních a specializovaných koučů je tolik, že si jistě vybere každý, kdo ví, že se potřebuje nějakým způsobem posunout, ale neví příliš jak.

Studium

Pokud cítíte pořebu studia a ještě nemáte vystudovanou vysokou školu, je samozřejmě nejlepší začít právě s tímto typem studia. Titul je pro posup v kariéře dnes nutností snad v každém oboru. Naprostou většinu studiních oborů státních i soukromých vysokých škol lze studovat dálkovou formou studia, kdy je účast ve škole zapotřebí pouze 1x až 2x do měsíce o víkendu. I to však může být pro mnohé nereálné a raději by upřednostnili studium online.

Studium manažerských programů

Je-li to i Váš případ a máte-li již titul z vysoké školy, pak je vhodné pro posun v kariérním žebříčku zvolit studium programu MBA – Master of Business Administration. Programy MBA jsou zaměřeny na prohloubení znalostí nad rámec vysokoškolského studia a soustředí se především na jejich praktické uplatnění. Právě zaměření na praxi je přidaná hodnota těchto programů.

Při výběru školy je důležité pečlivě sledovat to, kdo Vás bude semináři a přednáškami provázet a jak velký to pro Vás může znamenat přínos. Velmi důslední jsou v tomto ohledu v Business Institutu, kde všichni lektoři musí být nejen skvělí pedagogové, ale zárověň i úspěšní praktici. Všichni oplývají dlouholetými zkušenosti z oboru a kromě klasické výuky jsou ochotni podělit se se svým know-how, stejně jako s manažerskými problémy z vlastní praxe.

Studium manažerských programů zde navíc odpovídá vysokým nárokům na moderní metody jako je e-learning, aktuální know-how, časová flexibilita a profesionální jednání. Nad rámec běžné výuky se zde pořádají odborné blokové moduly, coffee breaky s významnými hosty a business networkingová setkání. Ze školy si odnesete jen nabyté vědomosti, ale i výše zmíněné cenné profesní kontakty. Za zmínku pak jistě stojí fakt, že Business Institut spolupracuje mimo jiné s personálními agenturami a headhuntery, prostřednictvím kterých mohou absolventi získat lukrativnější pracovní pozice.

Pro časově vytížené zájemce nabízí Business Institut 100% online studium, které je svým obsahem a kvalitou plně srovnatelné s klasickou kombinovanou formou. Online výuka zde probíhá bez nutnosti osobní účasti na lektorských setkáních, a s online studiem je možné začít kdykoli, což představuje příjemný benefit.

Ať si vyberete jakýkoli druh seberozvoje, pamatujte, že čas, energie i finance vynaložené na studium se Vám v budoucnu mnohonásobně vrátí. Průzkumy ukazují, že zejména investice do programů MBA je vysoká. Absolventi nesoucí MBA titul dosahují do tří let od ukončení studia navýšení finančních příjmů v průměru o 40-70 %.

Tip: Rozhodnete-li se pro Business Institut, pak máte pro podání přihlášky nejvyšší čas. Aktuálně se můžete přihlásit do cyklu březen 2019.