možná přemýšlíte, jaký oděv je vhodný na obchodní jednání.

Vzhled prodává

Oděvem reprezentujete nejen sebe, ale také prodávaný produkt, a potažmo celou firmu. Na obchodní jednání je dodržení dress codu samozřejmostí.

Muži mají ve výběru jasno.

Na obchodní jednání se obléká zásadně matný oblek. Lesklý oblek vypadá velice nedůvěryhodně a povýšeně. K matnému obleku by pánové měli obléknout bílou košili, případně jinou v jemných tónech. Naprosto nevhodné jsou košile s výraznými vzory či barvami. K ní je vhodné uvázat tmavější kravatu, která může být hladká nebo s diagonálními pruhy. V žádném případě by muži neměli sáhnout po kravatě s obrázky či výraznými vzory. Vhodná je také kravata červená. Tato barva působí sebejistě a současně důvěryhodně.

Ženy mají více možností.

Ženy mohou obléknout kostýmek se sukní, či s kalhotami, ale přípustné jsou také pouzdrové šaty s lehkým svetříkem či sakem. K sukni či šatům nikdy nezapomeňte obléci i punčochy, a to i v těch nejteplejších dnech.

Z hlediska barev vedou méně výrazné tóny, jako jsou černá, šedá, fialová a tmavě modrá. Nic ale nezkazíte, pokud zkombinujete černý nebo béžový spodek s barevným topem nebo sakem. Pozor na křiklavé barvy, ty mohou odvádět pozornost.

Výhodou ženských pracovních outfitů je možnost kombinovat je s nejrůznějšími doplňky jako pásky, šátky, či náhrdelníky, ovšem pozor, ty musí být střídmé. Zároveň nejsou vhodné příliš velké, květinové, zvířecí či infantilní vzory.

Jako boty je dobré zvolit kožené boty na mírném podpatku. V letních dnech může být i odhalená špička, tím se však nemyslí sandály.

Jaký outfit na obchodí jednání byste zvolili vy?