Buď se pustí do zařizování všech úředních záležitostí sám, anebo využije služeb firem, které nabízí založení společnosti s ručením omezeným na míru.

Společnost pak můžeme založit přes internet, kdy ušetříme peníze nejen za cestu, ale i za samotné založení, ceny jsou nižší než při variantě – all inclusive, u té ale zase máme možnost konzultací ohledně otázek spojených se zakládáním společnosti a její následné činnosti.

Ať již zvolíme jakoukoliv formu, je několik bodů, které si budeme muset promyslet. V první řadě obor podnikání a potřebnou živnost, volné živnosti nevyžadující specifická oprávnění jsou v rámci založení s.r.o. zdarma, za ostatní živnosti pak zaplatíme příplatek.

Nezbytné je též vymyšlení názvu pro naši společnost. Název nás bude reprezentovat, proto bychom si na jeho promyšlení měli ponechat dostatek času. Na výběr budeme mít též ze tří dodatků – s.r.o., spol. s r.o., či spoločnosť s ručením obmedzeným.

Další rozhodování nás čeká ohledně sídla společnosti, pokud nemáme nějakou vlastní či pronajatou nemovitost, můžeme využít možnosti zřízení virtuálního sídla. Taková virtuální kancelář nám pak vedle poskytnutí adresy umožní například i přeposílání korespondence nebo rovnou její odbavovaní.

Pokud nás myšlenka byznysu v rámci vlastní slovenské s.r.o. zaujala, více informací o jednotlivých variantách nalezneme na webu společnosti venice.sk.