Mnohdy se tak stává na pracovišti.

Jak se toho vyvarovat a jak tedy jednat se ženami a jak s muži?

Jak jednat s muži

Muži uvažují logicky, mají smysl pro racionalitu a rádi soutěží, pochopitelně s cílem vyhrát. Proto je potřeba s nimi i tak jednat.

Během jednání s muži si rozhodně odpusťte zbytečné řeči okolo. Vždy mluvte přímo k věci.

Opravdu důležitá je soutěživost v nich, muž buď prohraje, nebo vyhraje, na nic mezi tím se nehraje. Dopřejte jim vítězství, byť jen v dílčí části vyjednávání.

Při jednání mluvte v první řadě o tom, co to přinese jemu nebo jeho straně. Přínos pro ostatní zmiňte, až na druhém místě.

V každém případě nevařte při vyjednávání s mužem z vody a mějte připravená objektivní fakta. Mluvte racionálně a logicky.

Soustřeďte se na cíl, to jak se cíle dosáhne, stavte až na druhé místo.

Nejen ženy by se měly chválit, muži jsou ješitní, a proto muže při jednání pochvalte. Třeba jen za zajímavou myšlenku, nebo mu pochvalte padnoucí oblek či parfém. Když už nic odbourá to bariéry.

Jak jednat se ženami

Ženy jsou zcela odlišné od jejich protějšků, jsou citlivé a emotivní. Na rozdíl od mužů mají rády i okolnosti. Nezajímá je pouze výsledek pro ně, ale také výsledek pro druhou stranu.

Zajímá je, zda budou nakonec všechny strany spokojeny. Využijte emocí, při jednání hrajte na to, jak se budou například zákazníci či kolegové cítit.

Ženy si potrpí na příjemné chování a zdvořilost, na agresivitu zapomeňte, to by se stavidla zavřela, a nebyl by žádný prostor pro jakékoli jednání.

Ženy sice také zajímá cíl, ale zároveň se soustředí i na to, jak ho docílit. Když na to budete pamatovat, zaujmete je.

Soustřeďte se na maličkosti. Pochvalte jim nehty, či kabelku. Sledujte řeč těla a snažte se ji napodobit, budou se tak ve vaší společnosti cítit příjemněji.

S kým se vám jedná lépe?

Martina Mlsná