Mnoho zboží od elektroniky, přes oblečení, po nábytek bývá v cizině výhodnější než u nás a obliba nákupu zboží ze zahraničí a zejména z USA prostřednictvím internetu je stále velká. Velkým lákadlem bývá kromě nižší cen i širší nabídka sortimentu.

Jak zboží z USA přepravit?

Pokud budete dovážet jen několik málo věcí, vyplatí se využít některou z přepravních firem.

V případě, že ale chcete nakoupit ve velkém a doprava by se vyšplhala do závratných částek, je nejjednodušším způsobem jak dopravit zboží z USA námořní kontejner.

Kontejner není třeba hned kupovat, pokud víte, že jej budete potřebovat jen jednorázově, vyplatí se jej pronajmout.

Na výběr je hned z několika velikostí kontejnerů. Základním parametrem je délka, která se udává ve stopách. Nejčastěji používané kontejnery mají délku 20’ a po nich následují 40’ kontejnery.

Výhodou kontejneru je možnost překladu z jednoho druhu dopravního prostředku na druhý bez nutnosti překládky nákladu. Konstrukce kontejneru umožňuje štosování (nakládání na sebe), bezpečnou a rychlou manipulaci i spolehlivé upevnění na přepravním prostředku.

Lodní kontejnery jsou také univerzální a dají se použít i pro multimodální přepravu z vnitrozemské nakládky přes přístav až do vnitrozemského místa vykládky.

Ocelová konstrukce kontejnerů zajistí bezpečnost uložených věcí, ovšem samotná konstrukce vaše zboží neochrání. Prioritní je důkladná fixace zboží a jeho zabezpečení proti vlhkosti a teplotě. K tomuto účelu se používají speciální fólie s antikorozní VCI (Vapour Corrosion Inhibitors) úpravou, které se zatavením uzavřou a případně se z nich ještě vysaje vzduch a zajistí tak maximální bezpečí vašeho zboží.