Jak to dělá? A jaké jsou její plány?

Přečtěte si pozitivně laděný rozhovor s Ivanou Jirešovou…


V Divadle Kalich se nově objevujete v legendární představení Zabiják Joe. Řekla jste, že je to hra o morálce. Máte pocit, že ji Češi nemají nebo mají málo?

Slovo morálka se dá vysvětlit dvěma rozdílnými způsoby. Já měla na mysli jeho význam ve smyslu správně se chovat z vnitřního přesvědčení, ne jako pravidla zdvořilosti. Prostě, že není v pořádku zabít svoji matku kvůli penězům, nebo zaprodat vlastní dceru. Zabiják Joe je o lidech z Texasu zvaných White Trash „lidský odpad“, kteří nemají žádné zábrany.

A co se týče nás Čechů, tak nebudu moralizovat.  Podle mě, jsme talentovaný národ, který toho bohužel neumí využít. Nevážíme si výjimečných, schopných lidí a preventivně volíme průměrnost. A možná nám také chybí pevný charakter a disciplína.

Jste také maminkou, jakou volíte výchovu? Spíše volnou nebo jste přísnou matkou?

V jistých situacích jsem přísná a volím metodu „vhození do bazénu“ s povelem „plav“.  Byla jsem podobným způsobem vychovaná, ale moje dcera má úplně jinou povahu, tak musím častěji „skákat s ní“.

Sofie mě učí trpělivosti.

Kdysi jste se živila i mimo hereckou profesi. Nyní jste známá herečka, myslíte si, že je možné, abyste od hraní někdy definitivně odešla?

Možné je všechno. Po premiérách bývám tak unavená, že si velmi často říkám, že už s tím „harcovním“ životem a herectvím skončím… :-) :-) :-)

Musím se zeptat také na nejbližší profesní nebo životní plány. Co zajímavého Vás čeká a na co se těšíte?

V Ordinaci (Ordinace v růžové zahradě – TV NOVA pozn. red.) mě čeká zajímavá linka, ale nejvíc se těším na namluvení druhého a třetího dílu audio knihy „Dalajlámova kočka“, které jednoduchým a vtipným způsobem mapující základy buddhismu. Po prázdninách bych měla začít zkoušet jedno pěkné činoherní představení. Takže je stále co dělat.

Poradíte čtenářkám, jak si udržujete kondici a dobrou náladu?

Já už jsem svoji jednotvárnou odpovědí známá a možná i otravná :-) :-) :-) . U mě na všechno funguje cvičení jógy!