8.-10.10. 2011 otevře podruhé své brány festival moderních vzdělávacích trendů ve firemním vzdělávání

a osobnostním rozvoji, festival INNER WINNER. V inspirativním prostředí pražského HUBu je připraveno na 40 interaktivních workshopů. Program připravilo více jak 30 výjimečných osobností v čele se zakladatelem koučování sirem Johnem Whitmorem, UK, Danem Millmanem, USA (Cesta pokojného bojovníka) a domácí špičkou lektorů, koučů a psychologů. Více na stránkách festivalu, vstupenky objednávejte zde

INNER WINNER festival se pomalu stává fenoménem… a tak jsme se zeptali na pár otázek ředitele festivalu Jiřího Vokáče Čmolíka.

Máte za sebou první jarní festival, jak dopadl?

S první akcí jsme se pouštěli trochu na tenký led. Jedni nás zrazovali od formátu festivalu („festival se pro firemní vzdělávání nehodí, dělají se přece konference“), druzí zase od témat, která mají přesah („spiritualita ve firemním vzdělávání?“). Přesto jsem věřil, že akce bude úspěšná, protože vznikla z inspirace, ne z kalkulu (rozhovor o vzniku festivalu naleznete zde).

Jsem potěšen, že se podařilo vytvořit zcela nový formát vzdělávacího setkání, který slaví velký úspěch. Slovo „festival“ je odvozeno od původního slova „festivus“ tedy„oslava“. Na festivalu INNER WINNER byla festivalová, radostná atmosféra cítit na každém kroku. V jeden moment probíhaly tři workshopy a bylo pro mě radostné vidět účastníky, jak listují v programu, rozhodují se, na jaký workshop půjdou, vzájemně si sdělují své dojmy v korporátní čajovně a spokojeně si „stěžují“ na dynamické tempo festivalu. Zajímavá byla také skladba účastníků. Zhruba padesát procent se akce účastnili HR manažeři, dvacet procent poté koučové a zástupci vzdělávacích společností a třicet procent majitelé firem a CEO hledající inspiraci pro svoje firmy. Kromě atmosféry a nadšení účastníků se festival povedl i v číslech, přivítali jsme na tři sta osmdesát účastníků z více jak devadesáti pěti firem. Celkem se představilo třicet šest témat interaktivní formou workshopů.

Jak akci přijali kolegové ze vzdělávacích firem?

Zpočátku jsme od některých kolegů čelili podezření, že jde o reklamní akci jedné vzdělávací společnosti. Postupně se nám podařilo obavy těchto kolegů rozptýlit. Je zde totiž jeden zásadní rozdíl.

Akci pořádá INNER WINNER INSTITUT, který volně sdružuje výjimečné osobnosti, které reprezentují moderní a světové trendy. Výsledná akce je synergií více jak třiceti osobností, které pracují samostatně. Někteří v rámci svých firem, někteří jako samostatní lektoři. To ale není podstatné, důležité je, že festival je postaven na lidech, nikoliv na firmách. Lidé se inspirují lidmi, ne firmami…

Účastník festivalu tak dostává autentické workshopy, ne reklamní bloky jedné či více vzdělávacích společností. Workshop se nedá koupit, lektor může být pouze pozván k tomu, aby vedl workshop.

Workshopy poté prezentují světové a moderní trendy tak, aby byly inspirací pro účastníky. Šanci vést workshop má každá osobnost, která takové téma prezentuje, bez ohledu z jaké je firmy.

Jsem potěšen, že se festival stal platformou i pro setkávání kolegů ze vzdělávacích firem, na jarní akci jsme přivítali zástupce dvaceti osmi vzdělávacích společností.

Jaká bude podzimní akce – vystupující, témata?

Povzbuzeni jarním úspěchem jsme posunuli laťku o něco výše. Formát tří simultánně běžících workshopů zůstal zachován, akci jsme přesunuli do inspirativního prostoru pražského HUBu na Praze 5. Program začíná pro ranní ptáčata již od 7:30 jógou smíchu a korporátním bubnováním a končí před půlnocí večerním představením Dr. Amatéra (vzdělávací divadelní formy ). Každý den je připraveno dvanáct workshopů v délce hodiny a půl. Zajištěna je tradičně korporátní čajovna s CEO´s, novinkou je Etno catering, fair trade káva či festivalová studovna.

Mezi hlavní hvězdy festivalu patří bezesporu jeden z otců koučinku sir John Whitmore s INNER GAME, legendární Dan Millman, autor Cesty Pokojného bojovníka či Bea Benková, celosvětová ambassadorka výjimečných žen. Z domácích osobností se můžete těšit například na Radvana Bahbouha (Psychologie štěstí), Jan Bíma (Mapa Života), Petra Pacovského (Time management IV. generace), Evu Velechovskou (Emoční inteligence), Magdalenu Vokáčovou (Sebekoučování), Jana Bílého (Konstelace)…

Z témat poté například Neuroscience Leadership, Kreslení pravou mozkovou hemisférou, Feng šuej ve firmách, NLP, Finanční konstelace, Storytelling, Blue Ocean Strategy, Psychologie barev …

Co byste na závěr vzkázal případným účastníkům?

Rezervujte si datum festivalu ve svém kalendáři a rozhodně přijďte! Čekají Vás tři inspirující dny plné workshopů s transformačním potenciálem pro Vás i Vaši společnost… Objevíte nové formy a nástroje vzdělávání do nové doby, poznáte zajímavé a inspirující lidi, občerstvíte se koktejlem workshopů a vydáte se cestou Vnitřního vítěze. Těším se na Vás…

Jiří Vokáč Čmolík

Ředitel festivalu, více než 10 let vytváří, organizuje a školí vzdělávací programy na téma leadership, neuroscience leadership a transformační leadership v ČR i v celé Evropě. Je supervizorem projektu korporátní bubnování pro oblast Střední a Východní Evropy. Jiří je členem Neuroleadership Institutu a též vede vědecké experimenty v Ústřední Vojenské nemocnici v Praze s týmem neurologů na fMRI, skenování mozku a jeho výzkum při transformačních technikách.