Na podzim na dovolenou? A proč? zeptáte se možná. Vězte, že důvodů někam vyrazit je dost. Za prvé, studené podzimní počasí jistě nepanuje všude. Za druhé, letní ospalá atmosféra je pryč a všechny instituce fungují na plné obrátky. A za třetí, možností, jak dovolenou strávit, je ještě více než v létě. A to jsou jistě ty hlavní důvody, proč počet lidí, kteří neomezují svou dovolenou jen na letní měsíce, vzrůstá. Co konkrétně jim podzim nabízí?

Eurovíkedny snadno a rychle
Díky nízké ceně letenek se stále vyplatí cestovat i po Evropě letecky. Tím se dá ušetřit spousta času (zbývající dny dovolené se dají spočítat na prstech jedné ruky), což otevírá dříve netušenou možnost navštívit třeba Řím, Madrid či Londýn jen na prodloužený víkend.

Kulturní památky starého kontinentu se opravdu neomrzí. V klidu si tak můžete projít vše, co jste při dřívější návštěvě nestihli. A nespěchat. Fontána di Trevi, museum Prado či Tower za trochu času jistě stojí.

A pokud rádi obdarováváte, můžete obdivovat budovy klidně jenom zevnitř: díky blížícím se Vánocům jsou otevřeny naprosto všechny slavné i méně slavné obchodní domy. A zásobeny jsou jako nikdy v celé sezóně.

TIP: Vyberte si svůj Eurovíkend zde

SOUTĚZ: K nejkrásnější evropské metropoli patří jistě i Praha. Vyhrajte pobyt v luxusním apartmánu pro dva. Více zde

Hurá na hory!
Milovníci zimních sportů koncem října ožívají. Konečně končí ty „nesnesitelné“ letní teploty, konečně nastává svoboda spustit se dolů po sněhové pláni. V říjnu sice většinou ještě musejí vsadit na lyžování v Alpách, především na rakouská, italská či německá lyžařská střediska s celoročním provozem, ale listopad již k lyžování nabízí čerstvou sněhovou peřinu i v nižších polohách, a to i v Česku.

TIP: Vyberte si svůj lyžařský zájezd s Travel.cz zde.

A samozřejmě moříčko…
Sníte o dovolené u moře, kde je teplo a klid? Poloprázdné pláže, žádné fronty u památek a teploty dosahující přes den příjemných hodnot? Tak to jenom na podzim nebo v zimě! Konečně tak můžete navštívit třeba populární Egypt a neumačkat se nebo neuvařit zaživa.

Mimo sezónu navíc výrazně ušetříte, a tak se možná rozhodnete podívat i do míst, kam byste normálně nezavítali. Slevy jsou oproti sezóně opravdu nečekané. Destinace jako Dominikánská republika, Thajsko, Seychely nebo Francouzská Polynésie přestanou být pouze exotické názvy a najdete si je na mapě. Nebo spíš na glóbusu.

TIP: Vyberte si svůj levný zájezd k moři s Travel.cz zde.