o jiných tématech, než jsou termíny, normy, finance a jiné nezbytnosti.

Jídlo, alkohol, vztahy a drby, to všechno na večírky patří a svádí k tomu předvést se před kolegy v jiném světle. Jak to ukočírovat, aby z toho nebyl pěkný trapas, o kterém se bude vtipkovat celý další rok?

Jak se chovat, respektive nechovat, abychom si neuřízli ostudu jako hrom?

Jak se obléknout a nalíčit

Na některých večírcích, obzvláště na těch tématických, je dán dress code. Pokud mezi ně ten váš nepatří, zvolte tzv. casual styl – tedy nedbalou eleganci. Je na vás, jestli sáhnete po sukni či kalhotách, ale v každém případě by neměly být špinavé nebo roztržené. Místo vytahaného trička sáhněte po topu nebo halence. Odvázat se můžete co se doplňků týče.

Muži udělají nejlépe, když zvolí tmavější kalhoty a košilí bez kravaty.

Na večírek jednoznačně patří líčení, to může mnohem výraznější než do kanceláře. Ale pořád ještě platí, že méně je více…

Pozor na trapasy

Pokud víte, že neumíte zpívat, nezpívejte. Pokud víte, že neumíte tancovat, nepouštějte se do žádných nových tanečních kreací. Jen byste přikrmili firemní drby a to by se vám v budoucnu nemuselo moc líbit.

Najezte se doma

Pokud víte, že budete pít, dobře se najezte. Abyste nepůsobili jako neotesánek, který se přišel najíst za firemní peníze, dejte si něco menšího k snědku již doma a na večírku to jen „dokrmte“. Nebojte se zvolit něco mastnějšího, ať si můžete dovolit nějakou tu skleničku.

Pijte decentně

Ze všeho nejdůležitější je ale pít jen decentně. I když je na večírku vše zadarmo a můžete si dopřát kvalitní pití, nekonzumujte ho moc. Není totiž nic horšího, než se druhý den ráno probrat s kocovinou a usilovně lovit v paměti, co se povedlo, co naopak vůbec, a jak to ovlivní vaši kariéru.

Ne nadarmo se říká, že ve víně je pravda a ať máte ve firmě s někým sebevětší neshody, nesluší se říkat mu pravdu na večírku. Ona pravda by vás také mohla stát místo.

Sandra Špačková