Finance, rozpočtování, IT jsou na žebříčku dovedností, které Hays a jejich klienti označují za nejvíce poptávané na trhu.

“Nedostatek talentu je globální problém”, říká Charles Logan, Director Hays Specialisms. “Jsme ve 32 zemích a tyto dovednosti jsou jedny z nejčastějších, které klient nejvíce poptává. Kdokoli, kdo zvažuje možnosti kariéry v naší globalizované ekonomice, by se měl zaměřit právě na tyto dovednosti.”

“Náš seznam jsme rozdělili na měkké a tvrdé dovednosti a zjistili jsme, že  je běžné, že kandidáti nemají dostatečné měkké dovednosti. Co se týče tvrdých dovedností, současné ekonomické okolnosti a demografické trendy přetváří poptávku.”

DESET NEJČASTĚĚJI CHYBĚJÍCÍCH ODBORNÝCH DOVEDNOSTÍ:

Měkké dovednosti

  • Jazyky: Běžné téma ve všech sektorech a zemích je potřeba dodatečných jazkykových znalostí. V naší globální ekonomice, se angličtina v byznyse  stala jazykem číslo jedna. Pro ty, pro které je rodným jazykem angličtina a jsou schopni hovořit dalšími jazyky je to velká výhoda.
  • Lidé a komunikace: To  zahrnuje schopnost pracovat efektivně jako člen týmu, budovat vztahy  a být v kontaktu s klienty  a vedením společnosti.
  • Vedení týmu: Nedostatek těchto zkušeností  je napříč všemi obory. Možným důvodem může být malá investice do vzdělávání a profesního růstu.
  • Organizace: Organizační schopnosti jsou vysoce ceněné a je to něco, co zaměstnavatel očekává od kandidátů. Vzhledem k aktuálním ekonomickým podmínkám, chtějí zaměstnavatelé zaměstnance schopné zorganizovat si den a tím co nejvíce přispět k byznysu společnosti.

Tvrdé dovednosti

  • Finance a rozpočetnictví:  Vzrůstající počet organizací hledá kandidáty s vyšším přehledem v oblasti financí a rozpočetnictví, bohužel v mnoha zemích je nedostatek takto zkušených kandidátů.
  • IT: Mezi nejvíce žádané  IT dovednosti platí schopnost programovat v Javě, .NETu a C++.
  • “Zelené” dovednosti: Jedná se o novou a rychle rostoucí oblast, jedná se o požadavek pro oblast zelené energie a stavebnictví.
  • Nákup a vyjednávání: Jelikož se byznys snaží snižovat náklady, vzrůstá poptávka po profesionálech, kteří jsou schopni vyjednat úspory a lepší podmínky.
  • Vývoj a výzkum: Technologické,  průmyslové a farmaceutické společnosti čelí nedostatku zkušených kandidátů pro oblast výzkumu a vývoje.
  • Zdravotnictví: Jelikož lidé žijí déle, vzrůstají požadavky na zdravotnictví. Nedostatek profesionálů v tomto oboru znamená možnou hrozbu pro globální ekonomiku v horizontu  příštích 20 až 50 let.

O nás

Hays plc je přední světová skupina působící v oblasti profesionálního náboru zaměstnanců. Jsme specialisté na vyhledávání kvalifikovaných, profesionálních a zkušených odborníků po celém světě. Máme vedoucí postavení na trzích ve Velké Británii a Austrálii a jedno z vedoucích postavení v Evropě. Působíme v soukromém i ve veřejném sektoru a zabýváme se jak pozicemi na dobu neurčitou tak dočasným přidělením zaměstnanců.

Ke dni 30.3. 2012 zaměstnávala skupina Hays 7980 lidí ve 247 kancelářích ve 31 zemích, se 20 specializacemi.

Za rok 2010, ke dni 30.6.:

–     skupina zaznamenala obrat ve výši 672 mil. liber a operační zisk ve výši 114 mil. liber;

–     skupina umístila cca 60,000 kandidátů do pozic na dobu neurčitou a cca 190,000 kandidátů na dočasný úvazek;

–     31% obratu skupiny bylo generováno v regionu Asia Pacific, 33% v kontinentální Evropě & RoW a 36% ve Velké Británii a Irsku

–    dočasné úvazky činily 54% obratu a úvazky na dobu neurčitou 46% obratu;

–         Hays působí v těchto zemích: Austrálie, Rakousko, Belgie, Brazílie, Kanada, Kolumbie, Čína, ČR, Dánsko, Francie, Německo, Hong Kong, Maďarsko, Mexiko, Indie, Irsko, Itálie, Japonsko, Lucembursko, Mexiko, Nizozemí, Nový Zéland, Polsko, Portugalsko, Rusko, Singapur, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Spojené Arabské Emiráty, Velká Británie, Spojené Státy Americké.

www.hays.cz