Kde lze na začátku podnikání v ČR ušetřit?

Každá právnická osoba musí uvažovat o umístění sídla své firmy, které musí být uvedeno v obchodním rejstříku.

Mnoho začínajících právnických firem toto řeší tak, že své sídlo umístí do místa trvalého bydliště, ne vždy je to ale šťastné řešení.

Čím dál žádanější jsou virtuální sídla. Ta jsou vhodná pro ty podnikatele, kteří se nepohybují v místě svého podnikání, a tak se jim nevyplatí platit měsíční pronájem za kanceláře a služba virtuálního sídla těmto podnikatelům nabízí především úsporu nákladů. Další výhodou je fakt, že virtuální sídlo na lukrativní adrese dodává společnostem na prestiži a k tomu poskytuje možnost vyhnout se častým kontrolám ze strany finančního úřadu. Na lukrativních adresách je totiž zapsáno tolik firem, že se může podařit se mezi nimi ztratit.

Virtuální sídlo není jedinou možnou úsporou pro začínajícího podnikatele!

Velkou pomocí mohou být i firmy nabízející komplexní založení sro v České republice. Služeb těchto firem mohou využít nejen cizinci, kteří chtějí podnikat v našich končinách, ale také budoucí čeští podnikatelé, kteří nemají čas či trpělivost na všechny potřebné byrokratické úkony. Společnosti za poplatek vyřídí všechny potřebné záležitosti za vás a vy se můžete věnovat rozvoji vlastní firmy.

Co když již vlastníte společnost v zahraničí?

Ti, kteří již podnikají v zahraničí a chtějí rozšířit pole působnosti i na Českou republiku musí založit organizační složku. Organizační složka umožňuje zahraniční společnosti (zřizovateli) podnikat v České republice (Slovenské republice) bez toho, aby bylo nutné založit společnost.

Hlavní výhodou založení organizační složky je zejména minimální finanční náklad. Pokud si chceme založit organizační složku zahraniční firmy například v ČR, nepotřebujeme kapitál ve výši 200 tisíc Kč pro s.r.o., ale pouze organizační složku vaší společnosti, která je již založena v zahraničí. Také zřízení organizační složky v Čechách můžete nechat na specializované společnosti, které vše zařídí za vás a ušetřenou energii můžete věnovat podnikání.