Jak obojí vylepšit na 200 %?

Vše je o lidech

Každá spolupráce stojí a na lidech. Mít ty správné osoby v týmu je skvělý start, ale pro dlouhodobé fungování je potřeba sladěná komunikace. Na to je klíčové umět se vžít do druhého člověka a podívat se na situaci z jeho vlastní perspektivy. Vnímat nejen schopnosti daných lidí, ale také jejich pocity. Když umíte rozklíčovat verbální i oční komunikaci druhých, rozkryjí se vám obrovské možnosti. Tyto dovednosti pomáhají k tomu být výjimečnou profesionálkou na svém místě.

Jak se to naučit?

Účinnou metodou na všechny výše zmíněné body je neuro-lingvistické programování (NLP). To začalo vznikat jako moderní směr komunikace ve 20. století na základě analýzy nejúspěšnějších a nejvlivnějších jedinců. Ukázalo, jak jsou naše smysly, slova a opakující se vzorce chování zásadní v osobním i pracovním životě. Dnes už se ví, že NLP je jedním z nejmocnějších nástrojů komunikace a osobního rozvoje. Proto ho používají světové osobnosti byznysu, kultury a sportu (Serena Williams, Andre Agassi,…). Díky němu můžete poznat samy sebe. A odhalit, jaké podvědomé programy řídí vaše chování v práci i osobním životě. Co nás ale zajímá nejvíce? Že se dá s NLP elegantně a spolehlivě dosahovat cílů a že znalosti NLP využijete i v marketingu.

Kde se to naučit?

Kurzy NLP vyrostly v posledních letech jako houby po dešti. Dávejte si proto pečlivý pozor na to, do jakého lektora investujete své peníze a čas. Vybírejte si ty lektory, kteří mají s NLP dlouholeté zkušenosti a kteří NLP trénovali s těmi nejlepšími profesionály v zahraničí. Jedním z takových lidí je například Libor Činka, který se mozku a jeho možnostem věnuje 25 let. Školí ve velkých firmách i ve svém vlastním centru. Ke své práci říká: „Před 25 lety jsem začal chápat, že je zdejší systém omezený. Můj operační systém mezi ušima už cítil, že je něco špatně. Chtěl jsem víc. Přál jsem si dosahovat vyšších cílů. Začal jsem se věnovat desugestologii, hypnoterapii, systemické terapii a právě neuro-lingvistickému programování. A tam mi to zacvaklo. Vydal jsem se do pravého života plného bytí a správného prožitku. Cítil jsem tu výzvu, slyšel jsem, jak mám věci dělat jinak a viděl je jiným objektivem. Díky tomu mnohem více rozumím lidem kolem sebe a svým klientům.” Své bohaté zkušenosti už roky předává ve svých kurzech. NLP učí v kurzu Psychologie úspěchu a NLP.

NLP posouvá mílovými kroky vpřed, protože znát tajemství řeči těla, slov, motivace a umět prokouknout lež člověka před vámi je v práci i v osobním životě k nezaplacení.

autor: Kateřina Kang