K výrobě používá pokročilé technologie produkce moderních krémů obsahujících vzácné a jedinečné složky z přírody, aby nabídla ten nejlepší zážitek pro pleť.

Ve svém portfoliu má tři značky: La Chèvre, Le Chaton a nyní nově nejvyšší řadu Le Chaton Exclusive, jež nabízí vysokou koncentraci aktivních ingrediencí poskytujících pleti regeneraci, intenzivní hydrataci a jemnost.

Ředitelka firmy Ing. Jitka Poláková vystudovala vysokou školu zemědělskou, studovala obor práce se zvířaty a všeho co se týká chovu zvířat. Za socialismu pracovala na Dobříši a spolupracovala s věhlasnými rukavičkářskými závody. Protože nejlepší rukavice jsou z kozinky, napadlo ji chovat kozy pro tyto závody. Pak přišla revoluce a paní Poláková založila kozí farmu. „Budeme dělat kozinky a z mléka vyrobíme sýry. To nás napadlo díky tomu, že jsme navštívili Francii, která je velmocí na kozí sýry, a snažili jsme se něco odkoukat a naučit se. Tenkrát nás ani nenapadlo, že by mléko mohlo být v kosmetice,“ říká paní Poláková. Jenomže záhy na to rukavičkářské závody skončily a kozinky nikdo nechtěl. „Takže jsme hledali jiné uplatnění. Zkusili jsme sýr, ale tenkrát je nikdo nechtěl kupovat. A protože při výrobě sýru vzniká spousta odpadu v podobě syrovátky, napadlo mě něco jiného. Tehdy v Rakousku jsme viděli, že v lékárně jsou k dostání masti s kozím mlékem, a tak jsem to chtěla zkusit. Našli jsme člověka, který nám vyvinul prvních šest přípravků a v roce 1995 jsme začali dělat kosmetiku,“ dodává paní Poláková.

Jste partnery akce Innovation # Naše české ruce. Proč?

Tohle je již třetí ročník akce. Kosmetika Capri se účastnila už loňského ročníku a byly jsme moc spokojeni. Znovu chceme patřit mezi kvalitní české značky, které mají svoji vizi a chtějí přinášet českým zákazníkům to nejlepší z nejlepšího. Především kvalitu, lokálnost zpracování a čerstvost produktu. Souzníme s celým nápadem a konceptem akce, proto do toho znovu jdeme. Navíc jsme letos uvedli na trh novou Andělkou kolekci naší kosmetiky, kterou budeme mít možnost představit opravdu neotřelým způsobem. Všichni se máme na co těšit.

Máte nějaké doporučení pro ty, kteří chtějí založit svojí značku nebo firmu?

Pokud jste přesvědčeni o svém dobrém nápadu, seberte odvahu a jděte do toho. Spoléhejte se ale jen na svoji práci a pomoc rodiny. Zadlužte se jen tolik, kolik jste schopna prací vydělat za 1 rok.

Jaký je podle Vás současný trend v kosmetice?

Trendem číslo jedna v kosmetice zůstává už několik desetiletí stejný princip: příroda. Samozřejmě, že tendence je taková, aby kosmetika byla co nejpřírodnější. Do toho se ovšem dá schovat leccos a já osobně, když slyším argumenty typu: hlavně, aby to nebylo chemické, vždycky říkám, že přeci chemie je také příroda, také přírodní věda.

Dáte nám nějaké produktové tipy? Co vyzkoušet?

Určitě. Dám vám tři. Zkuste výborný Pěstící olej La Chévre, Výživnou tvarohovou masku s medem Le Chaton, nebo Zpevňující krém na dekolt Le Chaton Exlusive.

1. Pěstící olej La Chévre 

Zjemňuje, hydratuje a zklidňuje pleť. Vytváří sametově hladký, nemastný povrch. Obsahuje vysoký obsah bio ayurvédského oleje a dlouhodobě zklidňuje. Je určený především pro zralou pleť. Je unikátní a to díky kombinaci vzácných přírodních olejů. Nanáší se především večer na očištěnou pleť. Při použití většího množství lze Pěstící olej použít i jemným masážím obličeje, krku a dekoltu. Pro urychlení vstřebání oleje do pleti lze přidat malé množství krému, smíchat s olejem a jemnými poklepy zapracovat do pleti.

403 Kč – 30 g

2. Výživná tvarohová maska s medem LE CHATON

Hydratuje a regeneruje pokožku a navrací ji přirozený tón. Vysoký obsah přírodního tvarohu z kozího mléka a medu chrání pleť před poškozením a také před některými negativními následky způsobenými například slunečním zářením. Je vhodná pro všechny typy pleti, obzvláště citlivou a dehydratovanou.

348 Kč – 100 g

3. Zpevňující krém na dekolt LE CHATON EXKLUSIVE 

Jemný krém s vůní růže damašské, s vysokým obsahem unikátních přírodních extraktů a kozího másla zajišťuje nový impuls pro obnovu harmonie pokožky a zpomaluje stárnutí. Při pravidelném používání je pokožka sametově hebká, zklidněná a zpevněná. Krém je vhodný pro všechny typy pokožky a k prevenci strií.

830 Kč – 15 g  / 1 830 Kč – 50 g

Kde můžeme Vaši kosmetiku koupit?

Kosmetika je dostupná na www.kosmetikacapri.cz.