Koncert se odehraje na Staroměstském náměstí a bude jej řídit šéfdirigent Jiří Bělohlávek.

„Myšlenka pořádat v Praze pravidelně koncerty pod otevřeným nebem vzešla přímo z řad orchestru. Rádi ji proto letos uvedeme v život a věříme, že tak návštěvníkům koncertu zprostředkujeme netradiční setkání s klasickou hudbou přímo v centru hlavního města. Přejeme si, abychom položili základ tradice letních open-air koncertů, které budou pravidelně uzavírat naši koncertní sezonu,“ vysvětluje David Mareček, generální ředitel České filharmonie.

Jako speciální host vystoupí Bobby McFerrin, který bude nejen zpívat, ale také dirigovat některé skladby.

Česká filharmonie tento týden společně s Bobbym McFerrinem oherála již dva koncerty. První se uskutečnil ve středu 19. a druhý ve čtvrtek 20. června v Rudolfinu. Oba koncerty sklidili velký aplaus a lze očekávat, že mnozí diváci se dnes večer přijde podívat znovu.

Na programu dnešního koncertu s Českou filharmonií chce McFerinn zkombinovat můj současný projekt Spirityouall s dalšími věcmi. “Proto jsem sáhl po Swing Low, Sweet Chariot, jehož motiv se samozřejmě objevuje i v Dvořákově Novosvětské. Z klasiky budeme hrát například Faurého Pavanu nebo kus z Vivaldiho Koncertu pro dvě violoncella. U toho zazpívám a také to budu dirigovat. Čili to je páteční Staroměstské náměstí.”, říká Bobby McFerinn

Je tedy na co se těšit, příjdte se i vy podívat. Koncert začne ve 20:30 hodin a vstup je zdarma.