Na webu dokonce nalezneme originální kalkulačky, na základě kterých můžeme zjistit, kolik stojí právě hodina našeho času. Přepočet samozřejmě není nikterak filozofický, ale odvíjí se od toho, kolik vyděláváme.

V rámci byznysu si klademe podobné otázky hned několikrát. Prvotní rozhodování přichází už v souvislosti se založením společnosti, kdy stojíme před volbou, zda se pustit do vyřizování všech formalit sami, anebo to raději ponechat specializovaným firmám, pro které je založení společnosti denním chlebem a my tak ušetříme nejen nervy, ale i čas.

Podobné je to s technickým vybavením, to základní jako počítače, tiskárny, skenery a podobně nechybí v žádné firmě, ovšem s tintěrnějším zařízením jako náhradními bateriemi nebo propojovacími kabely je to už horší. Někdy ani nevíme, který typ se pro naše zařízení přesně hodí. Zde nám práci ulehčí specializované e-shopy, kde nechybí poradna, například baterie.sk.

Dalším zlodějem času, který dovede ukrást pár cenných hodin, je uklízení. Pustíme-li se do něj sami, obvykle musíme investovat čas i do pořízení potřebných pomůcek a úklidových prostředků, jejichž sortiment je v poslední době dosti nepřehledný. Za úvahu proto stojí, zda si spíše nenajmeme některou z úklidových firem, která zajistí uklízení kanceláří bez naší asistence.