Názory na olympijské holínky se sice různí, z pultu obchodů však mizí rychlostí blesku.

Stejnokroje, ve kterých se Češi producírovali na zahajovacím ceremoniálu olympiády v Londýně, nadchly tisíce lidí a okamžitě se staly hitem. Český humor ocenil i prestižní britský plátek The Guardian. Holínky totiž pobavili sloupkařku listu Hadley Freemanovou, která Česku za stejnokroje dokonce udělila zlatou medaili.

Největším fenoménem se bezesporu staly holínky v českých národních barvách. Gumáky si můžete zakoupit u společnosti Alpine Pro, která celou olympijskou kolekci navrhla. Fakt, že jdou holínky na dračku, nám potvrdila Alexandra Půlpanová z marketingového oddělení firmy.

„Poptávka je neskutečná, holínky už jsou téměř vyprodané. Jedná se o limitovanou edici, v prodeji bylo jen dva tisíce gumáků. Ta už je však téměř vyprodaná, a proto chystáme ještě novou zavážku. Jedny holínky stojí 599 korun,“ uvedla Půlpanová.

Olympijské holínky si pořídila i jedna moje kamarádka a nemůže si je vynachválit. „Byla to láska na první pohled,“ směje se Martina, „Už v pátek, když jsem sledovala přímý přenos, mi bylo jasné, že si ty holínky musím koupit.“

A co říkáte na holínky vy?

Jitka H.