Není snad nikdo z žen z okruhu politického dění, kdo by byl v poslední době tolik vidět a slyšet jako právě Karolina Peake. Nezapře své odhodlání pro právo, které ji vyneslo až, mimo jiné, na post místopředsedkyně vlády České republiky. A možná právě proto někdy jde „hlavou proti zdi“ nově přicházejícím výzvám.

Jak to všechno zvládá? Jako matka pečuje o své dva syny a manžela. A stejně jí nic nezabrání, aby skoro „za pochodu“ hledala řešení, na které čeká celá republika. Ne jinak tomu je v otázce centrálního registru vozidel. Kolik „červených fáborů“ již rozpoutal mezi lidmi? Jakožto předsedkyně strany LIDEM (liberální demokraté) stranicky šéfuje i ministrovi dopravy.

Nemůže tedy rozpoutanou situaci nechat bez povšimnutí. To by snad ani nebyla ona. Nekompromisně připomene ministrovi nutnost auditu systému, aby mohl registr konečně fungovat pro občany, kteří ho potřebují. Zároveň se chce pustit do personálních a zadávacích otázek, které by mohly objasnit bližší okolnosti výběru a ceny systému. I když ministr tento audit mediálně vítá, uvidíme, jaká bude realita.

Škoda jen, že odmítla nominaci na ministryni vlády a upřednostnila rodinu před prací. Možná by dnes nabídku přehodnotila. Vždyť zastává funkce, které ji časově zatěžují již nyní. Tak uvidíme, čím nás opět brzy překvapí.

Ves.