inspirující literaturu, stačí pár fíglů a morálka se dostaví.

K lepším výkonům vás mohou přivést i malé změny ve vaší kanceláři. Chaos a neorganizovaný prostor na pracovním stole a kanceláři, totiž často vedou ke snížení výkonu.

Ukliďte si na stole

Přijde vám, že ztrácíte čas neustálým prohrabáváním se v papírech a hledání toho pravého? Ano, i toto vám může ubírat energii. Pořiďte si odkládací boxy, pořadače apod. Před jejich nákupem se pořádně zamyslete, jak chcete vše třídit a kolik jich tedy budete potřebovat. Navíc si v měsíci vyčleňte jeden nebo více dní, které věnujete na třídění papírů jako jsou faktury, objednávky, výplaty apod.

Pokud budete v pořadačích, stolech a skříních udržovat pořádek. Ušetříte si tak spoustu energie, kterou byste věnovali hledání.

Když je to jen trochu možné, vytvořte si v kanceláři zóny, abyste neměli vše jen na jednom místě. Jistě, je praktické mít všechno na stole, kde je i počítač. Ale věřte, že je lepší mít věci jako tiskárnu, kávovar, nádobí a další „nezbytnosti“ mimo stůl. Když se navíc projdete například k tiskárně, prokrvíte se a načerpáte alespoň kapku energie.

Přestavte nábytek

Pracovní místa by měla mít dostatek světla. Stoly by tak měly být v blízkosti oken, aby na ně svítilo co nejdelší dobu denní světlo. Pokud ještě nemáte na stole lampičku, pořiďte si ji. Nedostatek světla je velice ubíjející a zbytečně vám bere energii.

Plánujte práci

Pořiďte si blok, tabuli nebo flipchart a každé ráno věnujte deset minut plánování práce. Úkoly si pište nejlépe ručně, odborníci se shodují, že pak existuje větší šance je splnit.

Nehromaďte staré věci

V pravidelných úklidech dbejte na to, že vše nepotřebné půjde pryč. Letáky, staré nepotřebné papíry, prázdné lahve, nepíšící tužky, všechen tento odpad zabírá místo a ubírá energii. Zkuste si uklidit, uvidíte, že se pak budete cítit lépe.

Pořiďte si květinu

I když květeně zrovna neholdujete, zelenolisté rostliny okysličují místnost a jsou tak v kanceláři dobrým pomocníkem. Navíc zelená barva uklidňuje.

Martina M.