v hlavě máte uložené jiné datum, někdo na vás bude čekat, pojedete místo Brna do Ostravy, neodešlete důležitý dokument, nedodržíte termín. To jsou děsivé představy. Jak tomu předejít?

Každý termín si hned zapište

Denně se na nás hrnou nové úkoly a termíny, které je třeba dodržet. Pokud si je okamžitě nezapíšeme, může se stát, že nám prostě vypadnou z hlavy. Stane se to zvlášť u těch aktivit, do kterých se nám moc nechce. Proto je dobré mít pořád u sebe malý zápisníček, kam si hned to nejdůležitější zapíšeme. Na to nám stačí pár minut, i když domlouváme něco neplánovaně na ulici, v metru nebo v kavárně.

Termíny zaneste do diáře 

Nesmíme pak každý den zápisníček projít a přenést úkoly a termíny do velkého diáře, měsíčního či týdenního plánu. Musíme je zároveň začlenit do širšího kontextu, a k tomu nám právě slouží plánovače a diáře. Důležité jsou také cíle, kterých chceme dosáhnout v práci, ve sportu, osobním růstu…

Používejte Google kalendář

Ještě nepoužíváte Google kalendář? Tak s tím zkuste začít. Dostanete se do něj ze všech zařízení, stolního PC, notebooku i mobilu, takže ho máte pořád k dispozici, můžete do něj kdykoliv zapisovat a dostávat upozornění.

Plánujte měsíc, týden a každý den

Zvládneme toho mnohem víc, když si na konci pracovní doby nebo večer naplánujeme, co musíme a chceme udělat následující den. Ráno už pak nemusíme teprve vymýšlet, co máme dělat, čím začít. Když plán nemáme, než se rozkoukáme, tak už je poledne. A my chceme mít i čas na rodinu, sami na sebe, dělat, co nás baví. Důležité jsou cíle, kterých chceme dosáhnout v práci, ve sportu, osobním růstu…

Pomůcky pro sledování termínů

Možností a pomůcek k organizování času je celá řada, od papírových diářů, zápisníků a kalendářů až po různé programy a mobilní aplikace. Je jedno, co si vyberete, váš požadavek je na nic nezapomenout. Můžete zkoušet, co vám bude nejvíc vyhovovat, nikdy ale nesmíte zapomenout zapisovat všechno přehledně na jedno místo.