Staré déle než rok nenošené kousky vyhoďte nebo darujte dále, tedy kromě plesových šatů a příležitostních kousků. Zbavte se oblečení, které na sobě má nevypratelné fleky, díry apod. Roztřiďte si oblečení podle toho, co nosíte do práce, co na sport a co na doma. To vám pomůže udělat si přehled toho, co a na jakou příležitost máte.

Dobré je si v každém ročním období přikoupit nějaký nový kus oblečení, který obmění a oživí vaši garderobu. Půjdete s dobou a navíc si uděláte minimálně čtyřikrát do roka radost.

Co by vám ve skříni rozhodně nemělo chybět?

Černé pouzdrové šaty

Klasika, která nestárne. Malé černé šaty se hodí na každou příležitost. Do práce, do divadla, na pohřeb a jakoukoli jinou příležitost. Záleží na tom, o co je doplníte. V kombinaci s barevnými botami a doplňky se hodí třeba na koktejlový dýchánek, s černými lodičkami si je můžete obléknout třeba do opery.

Bílá košile

To je další prvek, který by neměl chybět žádné ženě. Je to skvělý kousek, který lze kombinovat jak se sukní, tak s jakýmikoli  kalhotami. Velmi slušivá je variace bílé košile a džínů. Opět nestárnoucí model.

Kalhoty

Z kalhot by vám neměly chybět padnoucí džínsy, které můžete obléknout o volném čase, ale třeba i do práce, pokud nemusíte dodržovat dress code. Dále by vám neměly chybět černé kalhoty, které můžete rovněž oblékat na jakoukoli slušnější událost.

Sako

Sako může nahradit svetr i bundu. V saku budete vždy slušně oblečená. Chybět by vám nemělo jedno v černé barvě a jedno v barevném provedení.

Sandra Š.