Vyrazte za zážitky s kamarádkami nebo s maminkou či dcerou.

Naše tipy můžete samozřejmě využít i jako rodinnou aktivitu, jen případně upravte délku výletu podle věku dětí.

Prodloužený víkend „doma“

Jako má každé motorové vozidlo ze zákona povinné ručení, tak i ženy by měly mít pevně stanovený víkend, kdy si mohou užívat s kamarádkami na cestách. Vyčistíte si hlavu, zjistíte novinky ze životů a ještě uvidíte historické památky či jiné zajímavosti. Na tolik oblíbené eurovíkendy, díky kterým poznáte evropská města během dvou nebo tří dní a navíc byste si museli sjednat cestovní pojištění, si nejspíše ještě chvíli počkáte. Můžete však poznávat krásy naší domoviny, která oproti zahraničním dovoleným nabízí několik výhod. Vždy se dorozumíte, neřešíte žádnou administrativu, výměnu měny, letenky, ušetříte a pomůžete nastartovat českou ekonomiku. Inspirujte se našimi tipy na tuzemský víkendový pobyt.

Tip 1 – Praha jinak

Možná v Praze bydlíte, to však není vůbec na škodu. Vynechte tentokrát místa přecpaná turisty a navštivte třeba Muzeum čokolády, botanickou nebo zoologickou zahradu v Troji či zábavné Muzeum iluzionismu. Aktivnější děvčata, která mají pro strach uděláno, mohou zkusit bobovou dráhu na Proseku. Ta nejodvážnější si mohou sílu strachu vyzkoušet při únikové hře Strašidelný dům přímo v centru. Pokud vás víc baví historie, navštivte Židovské město nebo zjistěte, kdy se konají prohlídky ve vaší oblíbené památce. Více nápadů, kam na výlet v Praze, najdete na oficiálním turistickém portálu Prahy – Prague City Tourism.

Tip 2 – Lázně obnoví tělo i ducha

Některé skupiny žen nedají dopustit na wellness víkendy, při kterých si užívají věnovanou péči. Odpočiňte si i vy – přes den vás čekají procedury, které vám navrátí klid a harmonii, večer pak můžete s kamarádkami posedět u vína. Lázně k relaxaci často nabízejí vířivky, bazény, sauny a parní kabiny, ozdravné procedury, zábaly, masáže a další možnosti. Nejoblíbenější české lázeňské lokality jsou Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Karlovy Vary. Z lázní pak přijedete krásná a zregenerovaná.

Tip 3 – Jižní Morava a Moravský kras

Na jižní Moravě najdete mnoho příležitostí k zábavě. Pohostinní obyvatelé, plné sklípky, městské slavnosti a dýchající historie bývají hlavními taháky regionu. Jako další významná památka a úžasný cíl výletu je v průvodcích často uveden Moravský kras s více než tisícovkou jeskyní. Do pěti z nich můžete nahlédnou s průvodcem. Na turisty v nich čekají obrovské dómy, krápníková výzdoba nebo nečekaně protiatomový kryt.

Bonusový tip – vyrazte za vlastní historií

Vybrali jste si? Víkendový výlet po Česku vůbec nemusí být nuda. Pokud si nejste jistá, kde by si vaše holčičí skupina užila nejvíce zábavy, nebo nemáte moc času na vymýšlení programu, můžete vyrazit i do míst vašeho mládí. Navštivte třeba okolí školy nebo firmy, kde jste se poznali, projděte se po náměstí a zajděte do kina a na zmrzlinu. I takový výlet vám jistě přinese mnoho vzpomínek a veselých historek.

Foto: ELEVATE, Pexels